• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘No-work-no-pay’ opgenomen in gewijzigde Personeelswet

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 juni 2023 12:58 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:37
in Nieuws
bronto somohardjo

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (Biza) in Suriname is kort en zakelijk: “ik ben verheugd dat de gewijzigde Personeelswet (PW) door het parlement is aangenomen, vooral dat artikel 28 a is opgenomen het ‘no-work-no-pay’ artikel.”

De bewindsman, wiens departement belast is met het wel en wee van alle ambtenaren wil hiermee een stukje rechtvaardigheid binnen de ambtenarij bewerkstelligen.

“Het kan niet zo zijn dat 90 procent van de ambtenaren trouw naar het werk komt en zich inzetten voor de dienst, terwijl 10 procent moedwillig wegblijft van het werk en dan toch betaald krijgen, ik ben er voor die 90 procent,” accentueert Somohardjo.

Uit de verplichte Landsdienarenregistratie is gebleken dat ruim 1000 ambtenaren zich hebben opgegeven voor vroegtijdige en vrijwillige uitdiensttreding. In eerste instantie zou deze groep in aanmerking komen voor een overbruggingsperiode van 36 maanden om hun eigen onderneming op te zetten. Dit is inmiddels teruggebracht naar 24.

Met deze gewijzigde PW wil de Biza bewindsman schoon schip houden binnen zijn ambtenarenbestand. “Want,” zegt hij, “ik heb een moeras aan gegevens aangetroffen.” Deze onduidelijkheden over de statussen van bepaalde ambtenaren zal Somohardjo in een later stadium aan het parlement overhandigen.

Bekijk ook:

Inheemse en tribale gemeenschappen investeren in toerisme en educatie

PETRONAS zet volgende stap richting ontwikkeling van groot offshore gasproject in Blok 52

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cultuur, natuur en ondernemerschap centraal in duurzaam ontwikkelingsproject.
Suriname

Inheemse en tribale gemeenschappen investeren in toerisme en educatie

Offshore gasontwikkeling in Blok 52 nadert belangrijke beslissingsfase
Suriname

PETRONAS zet volgende stap richting ontwikkeling van groot offshore gasproject in Blok 52

President Simons opent SEOGS 2026 onder thema ‘Unlocking Energy, Empowering Nations’
Suriname

SEOGS 2026 van start met focus op eerste olieproductie, lokale participatie en LNG

DNA- Voorzitter Ashwin Adhin
Suriname

Adhin stelt dat DNA-vergadering conform Reglement van Orde is geopend

De verdachte is aangehouden
Suriname

Vrouw aangehouden op verdenking van brandstichting

Bezoekers van de Hermitage Mall doen een dringende oproep aan de verantwoordelijke instanties om onmiddellijk in te grijpen.
Suriname

Riskante open waterput bij Hermitage Mall

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws