• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuwe ronde in onderhandelingen over energietarieven

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 september 2024 08:00
in Suriname
EBS kan vooraf niet aangeven welke wijken worden uitgeschakeld.

EBS kan vooraf niet aangeven welke wijken worden uitgeschakeld.

De onderhandelingen tussen de regering van Suriname en de vakbeweging over de verhoogde energietarieven worden vandaag voortgezet.

Sinds de invoering van de nieuwe tarieven in maart, die door Energie Bedrijven Suriname (EBS) fors zijn verhoogd, heeft dit geleid tot brede onvrede in de samenleving.

De verhogingen hebben vooral huishoudens en bedrijven zwaar getroffen, waarbij veel gebruikers nu meer dan 100% extra moeten betalen voor elektriciteit. Voor bedrijven kan deze stijging zelfs oplopen tot honderden procenten.

De hoge tarieven hebben ernstige financiële druk veroorzaakt en vragen doen rijzen over de betaalbaarheid en de verantwoordelijkheid van EBS.

Veel burgers en organisaties geven aan dat de verhoogde kosten onhoudbaar zijn, en eisen hervormingen binnen het staatsbedrijf, dat efficiënter moet omgaan met zijn financiële middelen.

Een belangrijk knelpunt in de onderhandelingen is dat de tarieven lijken te zijn ingevoerd op basis van richtlijnen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), als voorwaarde voor financiële hulp aan Suriname.

Dit heeft geleid tot kritiek op het besluitvormingsproces en de impact op de samenleving, die zich steeds meer roert.

Er wordt gezocht naar een energietarievenstelsel dat recht doet aan de zorgen van zowel de samenleving als de economische realiteit van het land.

Mis dit niet:

Nasi van gisteren opnieuw bakken? Bij Surinaamse hitte kan dat verkeerd aflopen

KIVC eist keiharde maatregelen tegen dagelijkse rookoverlast

De uitkomst van de voortgezette onderhandelingen wordt door velen met spanning afgewacht, met de hoop dat er een evenwichtige oplossing wordt gevonden die de druk op huishoudens en bedrijven verlicht.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

rijst eten maaltijd keuken
Lifestyle

Nasi van gisteren opnieuw bakken? Bij Surinaamse hitte kan dat verkeerd aflopen

Surinaamse overheid grijpt onvoldoende in terwijl burgers dagelijks giftige rook inademen.
Gezondheid

KIVC eist keiharde maatregelen tegen dagelijkse rookoverlast

paspoort amerikaans
Lifestyle

Green card in Amerika, maar langdurig in Suriname wonen kan je verblijfsstatus in gevaar brengen

Chinatown in Den Haag. Wagenstraat
Lifestyle

Geor Hering waarschuwt Surinamers voor romantiseren van Nederland

OWRO wil vanaf 2028 gefaseerd werken aan asfaltering weg Kabalebo.
Suriname

OWRO wil wegverbinding Apoera–Southdrain gefaseerd verbeteren; volledige asfaltering kost circa US$ 70 miljoen

Suriname verkent samenwerking met UNESCO tijdens internationaal forum.
Suriname

Vicepresident Rusland bespreekt mogelijke samenwerking met UNESCO-topfunctionaris in Den Haag

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws