• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuwe CARICOM-voorzitter zegt dat regionale veiligheid een kritieke zaak is

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 januari 2024 02:09
in Suriname
irfaan ali guyana

Guyana zal de Conferentie van Regeringsleiders voorzitten voor de periode van 1 januari tot 30 juni 2024.

President Dr. Irfaan Ali heeft het roer overgenomen als CARICOM-voorzitter.

Ali verklaart als voorzitter van de CARICOM dat het nieuwe jaar hernieuwde mogelijkheden biedt om gerichte programma’s voort te zetten ter bevordering van de strategische prioriteiten van de Caricom.

Het doel is om de ontwikkelingsdoelen van de regio na te streven en te streven naar vrede en welvaart in de Caribische Gemeenschap.

Hij zegt: “Regionale veiligheid is een steeds belangrijkere zaak. We leven in een wereld waar vrede van de ene hoek van het universum naar de andere wordt uitgedaagd.”

“We zijn echter 2023 geëindigd met de robuuste rol van Caricom bij het handhaven van internationale vrede en veiligheid in onze hoek van de wereld, ervoor zorgend dat Latijns-Amerika en het Caribisch gebied als geheel een Zone van Vrede blijven.”

“We zullen 2024 voortzetten met respect voor het internationaal recht en blijven ons inzetten voor het vreedzaam en legaal oplossen van grenscontroverses.”

CARICOM zal doorgaan met het aanpakken van misdaad en geweld, inclusief het bestrijden van de illegale wapenhandel via haar “War on Guns”-campagne.

Mis dit niet:

Amerika of Nederland: waar zijn de visumregels voor Surinamers strenger?

Burgervader waarschuwt voor levensgevaarlijke raceactiviteiten in Brownsweg

Ali benadrukt dat CARICOM geen middel onbeproefd zal laten in de inspanningen om de lidstaat Haïti terug te brengen naar vrede en stabiliteit, aangezien hij volhoudt dat de regio een zone van vrede moet blijven.

Wat betreft de kwestie van de voedsel- en voedingszekerheid van de regio, zegt president Ali dat ondanks negatieve uitdagingen, waaronder klimaatverandering, de CARICOM-lidstaten gestage vooruitgang hebben geboekt bij het bereiken van de doelstelling ‘25% tegen 2025’ om de voedselimportrekening van de regio te verlagen.

Hij benadrukt dat de landbouwsector zal blijven worden ondersteund met verwachte innovaties en dat het verbeteren van het regionale vervoer een van de topprioriteiten van CARICOM zal blijven.

De vertrekkende voorzitter, de premier van Dominica, Roosevelt Skerrit, werd bedankt voor zijn leiderschap in de afgelopen zes maanden.

Ali kijkt uit naar het verwelkomen van alle CARICOM-staatshoofden en regeringsleiders in februari 2024 in Georgetown, waar de 46e reguliere vergadering van de conferentie zal plaatsvinden en de activiteiten van de Gemeenschap ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van CARICOM zullen worden voortgezet.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

paspoort amerikaans
Lifestyle

Amerika of Nederland: waar zijn de visumregels voor Surinamers strenger?

Ernstige waarschuwing na gevaarlijke autostunts op openbare weg
Suriname

Burgervader waarschuwt voor levensgevaarlijke raceactiviteiten in Brownsweg

Bromfietser overlijdt in AZP na aanrijding met personenauto
Suriname

Bromfietser overleden na aanrijding aan Welgedachtweg B-weg

Politie onderzoekt vermissing Siegiëllo Van Dalen en Derryl Bont
Suriname

Politie start intensief onderzoek naar vermissing twee jonge mannen na oversteek naar Guyana

Huiselijk Geweld Wanica onderzoekt meerdere meldingen van mishandeling.
Suriname

23-jarige man in verzekering gesteld na mishandeling en bedreiging partner

Illegaal kaliber 12-jachtgeweer aangetroffen bij verdachte.
Suriname

Man aangehouden na bedreiging zwager en zus met illegaal jachtgeweer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws