• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nieuw onderzoek: creatine bevordert weerstand tegen infecties

P. Peterson door P. Peterson
8 juli 2023 02:29
in Gezondheid, Lifestyle
man trainen gym sportschool spier

GFC NIEUWSREDACTIE- Een recente studie van de Jichi Medische Universiteit in Japan suggereert dat het nemen van creatinesupplementen het immuunsysteem kan versterken, waardoor het resistenter wordt tegen infecties.

De onderzoeker, Suguru Saito, infecteerde muizen met een dodelijke hoeveelheid E.coli bacteriën en behandelde een groep van hen met dagelijkse dosissen creatine.

Ondanks dat alle muizen uiteindelijk bezweken aan de infectie, leefden de creatine-behandelde muizen langer dan de onbehandelde groep. Daarnaast vertoonde deze groep minder bacteriële activiteit in hun milt en lever, wat wijst op een verhoogde weerstand tegen de bacteriële infectie.

Saito ontdekte dat creatine de activiteit van neutrofielen, de eerstelijns verdedigers van het immuunsysteem, stimuleert. Deze cellen bestrijden pathogenen via processen als fagocytose en netose.

Hij vond dat creatinesupplementatie de productie van vrije radicalen door neutrofielen verhoogde, wat op zijn beurt fagocytose en netose stimuleerde.

De bevindingen suggereren het potentieel van creatine als dagelijkse supplement voor het versterken van het immuunsysteem.

Menselijke proeven zijn echter nog nodig om de effecten op het menselijke immuunsysteem verder te bepalen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bojo cake
Lifestyle

Heerlijke Surinaamse lekkernijen die met kerst op tafel verschijnen

vliegtuig vliegen reizen baggage
Lifestyle

Vliegen naar Suriname in 2026: zijn zomertickets duurder geworden?

Assuria 11 1200x800
Gezondheid

Tweede kickoff Healthy Lifestyle Program bereikt meer dan 60 leerlingen op OS Hockey 2

surinaams paspoort
Lifestyle

Surinamers kunnen visumvrij reizen naar een van de rijkste landen ter wereld

beschuit met muisjes
Lifestyle

Discussie over muisjes bij geboorte baby’s in Suriname en Nederland

Keya Stedenburg
Lifestyle

Surinaamse mannen gaan viraal na wanhopige berichten aan jongedame

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws