• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Niertransplantatieproject belooft succes met MoU tussen AZP, SVZ en Amsterdam UMC

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 december 2021 07:00
in Nieuws
dialyse nier

GFC NIEUWSREDACTIE- Dit weekend vond de ondertekening plaats van een Memorandum of Understanding (MoU) tussen de Amsterdam Universitair Medische Centra (Amsterdam UMC), het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) en het Sint Vincentius Ziekenhuis (SVZ).

De ondertekening vond plaats onder coördinatie van minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) van Suriname. Het document omvat de samenwerking tussen de genoemde partners op het gebied van niertransplantaties.

Minister Ramdin sprak van een historisch moment. ‘Er is draagvlak in Suriname voor deze bijzondere samenwerking. De patiënt moet de focus zijn van alle inspanningen. Het belang van de zorg van de patiënt is het belangrijkste’ zei de minister.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Slechte slaapkwaliteit en later in slaap vallen geassocieerd met slechtere controle bloedsuikerspiegel na de maaltijd

De directeur van het AZP, Claudia Redan, en de directeur van het SVZ, Manodj Hindori, ondertekenden eerst een overeenkomst tussen deze twee ziekenhuizen. Hierna volgde de ondertekening met de Nederlandse counterpart.

De Amsterdam UMC, die virtueel deelnam aan de meeting, werd vertegenwoordigd door dr. Marc Koster, directeur Strategie & Innovatie, tevens Bestuurslid, prof. dr. Frederike Bemelmans, internist-nefroloog en dr. Mizra Idu, Chirurg. De MoU die reeds door hen was ondertekend, werd op deze gelegenheid door de Surinaamse partijen getekend.

Alle partijen gaven aan verheugd te zijn over het bereiken van deze mijlpaal. Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid gaf aan verzekerd te zijn van succes mede omdat er ook sprake is van lokale expertise. Dr. Amar Punwasi, internist-nefroloog bij het AZP, benadrukte de noodzaak om ook naar preventie te kijken.

‘Binnen enkele jaren is het aantal van 450 patiënten naar 900 verdubbeld, hetgeen een gigantisch aantal is voor zo een kleine bevolking’ zei hij.

Directeur Hindori gaf aan blij te zijn dat SVZ een belangrijke rol te spelen heeft in de pre-screening en nazorg van de patiënten.

Mis dit niet:

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

Dr. Koster, die sprak namens de Raad van Bestuur van de Amsterdam UMC, feliciteerde Suriname met de bijzondere overeenkomst en benadrukte dat het echte werk nu zou beginnen.

Ook minister Ramdin gaf aan verheugd te zijn met deze nieuwe fase in de medische zorg waarbij een betere kwaliteit voor patiëntenzorg kon worden gegarandeerd.

Tegelijkertijd onderkende hij dat er nog veel werk moet worden verzet. Hij gaf aan dat president Santokhi een duurzaam systeem voorstaat en dat de regering een goede gezondheidszorg nastreeft.

Alle betrokkenen vonden ook dat, nu met dit initiatief van samenwerking, ook veel aandacht besteed moet worden aan het voorkomen van nieraandoeningen.

In navolging hiervan gaf de Minister mee dat begin van het nieuwe jaar een platform zou worden opgezet met alle stakeholders, inclusief de Nierstichting en de nierpatiënten organisaties, om zo beter draagvlak te creëren voor de succesvolle invulling en benutting van de overeenkomst.

Een technisch team heeft een maand de tijd om alle voorbereidingen te treffen. Het streven is om medio februari 2022 de niertransplantaties op de geïdentificeerde patiënten uit te voeren.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname neemt deel aan COP17 in Armenië, waar landen spreken over bescherming van biodiversiteit, internationale financiering en de uitvoering van natuurdoelen voor 2030. Foto: CDS
Suriname

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

Extra slaapkamer verhuren blijft eigen keuze. Foto: Rotterdam Kubus woningen
Lifestyle

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nationale Onderwijsvisie 2035 moet structurele problemen in onderwijs aanpakken.
Suriname

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws