• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

NGO’s moeten toezien op efficiënte registratie woningzoekenden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 juni 2022 11:00
in Nieuws
huizen woning 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Twintig Niet Gouvernementele Organisaties (NGO’s) worden nu getraind in het corruptievrije registreren van woningzoekenden.

Het zogeheten Management Informatie Systeen (M.I.S.) is een digitaal computersysteem dat alles zelf inricht vanaf de registratie aan tot de goedkeuring om in aanmerking te komen voor hulp.

Het voorkomt het bevoordelen of regelen van mensen vanwege de transparantie. De training moet de NGO’s bekwaam maken om geïnteresseerden te helpen het juiste aanvraagproces te bewandelen om in aanmerking te komen voor financiering van een nieuw huis, de renovatie en of uitbreiding van een bestaande woning.

Dit project vanuit het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) is het zogeheten Affordable Housing Project (AHP) en wordt gefinancierd door de Internationale Islamitische Bank. Er zullen 3775 huishoudens geholpen worden.

De start van de training aan de NGO’s in hotel Jacana werd verricht door vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk. Hij zei dat de regering van Suriname de ernstige woningnood onderkent en daarom het A.H.P. beschouwt als het voorzien van een onderkomen aan Surinamers en wel van kustgebied tot het binnenland. Van Tamarin in het kustgebied tot Balingsoela in Brokopondo. Armoedebestrijding is hier aan de orde.

Bekijk ook:

Tijdelijke afsluiting Van ’t Hogerhuysstraat tussen Lienenweg en Molenpad vanaf 28 juni

Raghoenandan: investeer in leerkrachten en de toekomst van Suriname

De vp haalde verschillende redenen aan die de woningnood hebben verergerd de afgelopen jaren. Nu de valutakoers vrij stabiel is gebleven, is de regering druk bezig te werken aan projecten om de lage inkomensgroepen tegemoet te komen.

Volgens Brunswijk is het AHP-project een goed voorbeeld hiervan. Hij deed op de NGO’s een beroep zich gedisciplineerd in te zetten voor de mensen in nood.

De MIS-training wordt een week lang verzorgd door drie deskundigen uit Colombia en Equador onder leiding van Francisco Ayala.

Deze training is volgens Ayala de afgelopen 20 jaren verzorgd in 25 landen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Van 't Hogerhyusstraat
Suriname

Tijdelijke afsluiting Van ’t Hogerhuysstraat tussen Lienenweg en Molenpad vanaf 28 juni

Oproep tot salarisverhoging en betere ondersteuning in onderwijs.
Suriname

Raghoenandan: investeer in leerkrachten en de toekomst van Suriname

Jose Tojo inspireert nieuwe generatie met Mato-theater en vertelkunst
Nieuws

Theatervoorstelling PEE brengt boodschap van vrijheid, cultuur en verbondenheid

Suriname moet zich bewijzen op uitvoering en investeringszekerheid, zegt Petronas
Suriname

Petronas: Suriname wordt beoordeeld op uitvoeringskracht en investeringszekerheid in offshore sector

De politie van Nieuw-Nickerie heeft een verdachte aangehouden die wordt gelinkt aan drie strafzaken, waaronder bedreiging en woninginbraak.
Suriname

Man(34) aangehouden voor diefstal, woninginbraak en bedreiging in Nickerie

Nieuw platform moet olie- en gasinkomsten vertalen naar duurzame ontwikkeling
Suriname

Nationaal Ontwikkelingsplatform moet koers uitzetten voor Suriname tot 2050

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws