• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlandse toeristen signaleren verborgen veiligheidsgordels in taxi’s Paramaribo

Riem onder achterbank weggestopt

Ida Thornhill door Ida Thornhill
20 december 2025 18:00
in Nederland, Suriname
seat belt riem gordel veiligheidsgordel

Riem wordt soms onder achterbank weggestopt.

Uit een inventarisatie van GFC Nieuws op basis van gesprekken met taxipassagiers in Paramaribo, blijkt dat een deel van de reizigers zich zorgen maakt over de veiligheid in taxi’s.

Meerdere passagiers geven aan dat de gespen van de veiligheidsgordels op de achterbank vaak onder de bank zijn weggestopt of nauwelijks bereikbaar zijn.

Hierdoor wordt het voor klanten lastig of zelfs onmogelijk om tijdens de rit een veiligheidsgordel om te doen.

Gesp onvindbaar 

Volgens passagiers ontstaat daardoor een ongemakkelijke situatie. Wie op de achterbank plaatsneemt en zijn gordel wil gebruiken, merkt soms dat de gesp onvindbaar is.

Reizigers die wél bewust kiezen voor extra veiligheid, voelen zich genoodzaakt de chauffeur hierop aan te spreken. In de praktijk leidt dat niet altijd tot medewerking.

Sommige chauffeurs reageren afwijzend of geven aan dat het teveel moeite kost om de gesp tevoorschijn te halen. Passagiers nemen dan soms, tegen hun eigen voorkeur in, genoegen met een rit zonder gordel.

Oncomfortabel gevoel bij toeristen uit Nederland

GFC Nieuws sprak met enkele Nederlandse toeristen die recent gebruikmaakten van taxi’s in Paramaribo. Zij gaven aan de situatie als oncomfortabel te ervaren en zich onveilig te voelen, vooral omdat het dragen van een veiligheidsgordel in hun land vanzelfsprekend is.

Het ontbreken van een toegankelijke gordel op de achterbank zorgde bij hen voor ongemak en ontevredenheid over de rit.

Mis dit niet:

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Entrepreneur en filantroop Geor Hering, een grote sponsor van projecten die het gebruik van veiligheidsgordels in Suriname stimuleren, noemt de praktijk zorgwekkend.

Hij stelt tegenover GFC Nieuws dat het geen goede ontwikkeling is wanneer taxichauffeurs bewust gespen wegstoppen. Volgens hem brengt dit de veiligheid van passagiers onnodig in gevaar en zou de overheid hier strenger tegen moeten optreden.

Meerdere taxichauffeurs hebben aan GFC laten weten dat zij de gespen op de achterbank als storend ervaren.

Dat zou de reden zijn waarom deze onder de bank worden gedrukt of verwijderd.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Financiën licht begrotingsuitvoering 2026 toe aan parlementaire commissies.
Suriname

Begrotingsrealisatie 2026 op 67%: Financiën bespreekt uitgavencontrole met parlementaire commissies

Water-, sediment- en vismonsters genomen na melding van vissterfte.
Suriname

NMA neemt monsters na melding van vissterfte in kanaal te Creola

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws