• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlandse toeristen belaagd door 12 zwervers in Surinaamse hoofdstad

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 augustus 2023 14:00
in Lifestyle
Zwerver

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Een angstaanjagende ervaring deze week voor een Nederlandse toerist en zijn vriendin in Paramaribo.

Tijdens een avondwandeling in de binnenstad werden ze op verschillende locaties lastiggevallen door minstens twaalf verschillende dak- en thuislozen.

Het stel was aan het wandelen in de omgeving van Fort Zeelandia naar de Waterkant en het stadscentrum, toen ze telkens weer door een nieuwe zwerver benaderd en achtervolgd werden die hen indringend om geld vroeg.

“Sommigen spraken wartaal, anderen een vreemde taal. Enkelen hadden zelfs scherpe voorwerpen of een stok in hun handen”, onthulde de geschrokken toerist aan GFC.

“Ik heb me nog nooit zo geïntimideerd gevoeld. Het voelde alsof we geen stap konden zetten zonder lastiggevallen te worden.”

Bekijk ook:

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

Het probleem lijkt zich niet te beperken tot de binnenstad. Ook in Paramaribo- Noord wordt een alarmerende toename van overlast gemeld.

Een oudere inwoonster uit de wijk Tourtonne 5 getuigt dat ze ’s avonds onbekende en soms intimiderende figuren in haar straat ziet lopen, wat haar veiligheidsgevoel sterk aantast.

Ook zij bevestigt de opvallende afwezigheid van patrouillerende politieagenten. Deze schokkende incidenten leggen een zorgwekkend gebrek aan veiligheid en ordehandhaving in Suriname’s hoofdstad bloot.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

In de praktijk mag dat vaak niet zonder toestemming van de bank.
Lifestyle

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

Nederland praat over een hogere erfbelasting. Dit kan ook gevolgen hebben voor Surinamers met familie, een woning of ander vermogen in Nederland.
Lifestyle

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

telefoon bellen auto rijden
Lifestyle

‘Suriname faalt al jaren bij aanpak van levensgevaar op de openbare weg’

Sommige lezers vinden dat Suriname kritischer moet zijn bij toelating van remigranten.
Lifestyle

‘Suriname moet Nederlanders zonder voldoende eigen geld weigeren bij aankomst’

Uitlaatpijp bromfiets. Illustratiefoto
Lifestyle

Jongeren pesten ouderen in Tourtonne expres met herriebrommers, politie belooft in te grijpen

Torricellistraat Paramaribo Noord
Lifestyle

Wandelaars willen eindelijk veilige loopbaan in Noord-Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws