• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlandse legervoertuigen in Suriname voor jungletraining

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 september 2024 01:00
in Suriname
nederlandse legervoertuigen

In verband met de jungletraining van Nederlandse militairen in Suriname, zullen een aantal containers en Nederlandse militaire voertuigen in de avonden van 2 en 3 oktober vanuit de Jules Sedney Haven vervoerd worden naar de Ayoko Kazerne te Zanderij (BBZ).

De Nederlandse militaire chauffeurs worden tijdens het transport begeleid door de Militaire Politie van Suriname (MP).

Er is bewust voor een laat tijdstip gekozen, zodat er zo weinig mogelijk verkeershinder ontstaat.

De Nederlandse krijgsmacht gaat namelijk voor het derde jaar op rij in de jungle van Suriname trainen. Deze zogeheten Jungle Warfare (Instructors) Course is van oktober tot december en richt zich op het overleven en optreden in de jungle. Ongeveer 150 militairen zullen aan de training deelnemen.

Voor de training zijn veel militaire voertuigen en materialen nodig. De spullen zijn in Nederland op het Nederlandse militaire schip ‘Southern Rock’ geladen, dat dinsdag 1 oktober aankomt in de haven van Paramaribo.

In totaal gaat het om ongeveer 40 voertuigen en 70 containers. Deze containers zijn gevuld met veel verschillende benodigde materialen zoals veldbedden, klamboes, bouwmaterialen, uitrusting van de militairen en zelfs fitness-spullen.

Ook komt er een klein rupsvoertuig mee. De containers en het rupsvoertuig worden op civiele Surinaamse trailers gezet en zo naar de oefenterreinen vervoerd.

De voertuigen en materialen worden alleen gebruikt voor de jungletraining en de militairen komen alleen om deel te nemen aan de jungletraining of deze te ondersteunen.

ShareTweetSend

Meer berichten

lgbt suriname regenboog
Lifestyle

Tientallen regenboogzebrapaden in Nederland, maar past dat bij Suriname?

Cyber Security
Suriname

DSB roept op tot alertheid tijdens Cyber Security Month: Klik niet zomaar, denk eerst

monique pool
Suriname

Green Heritage Fund Suriname viert 20 jaar met focus op SDG’s en duurzame samenwerking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws