• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlanders vaak onder druk gezet om familie uit Suriname gratis in huis te nemen

P. Peterson door P. Peterson
22 juli 2023 12:00
in Lifestyle
klm schiphol airport

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Mensen uit Suriname die naar Nederland reizen voor vakantie of andere doeleinden, gaan er vaak automatisch vanuit dat ze gratis bij familie kunnen logeren.

Ze nemen aan dat ze welkom zijn zonder dat ze bijdragen aan de huishoudelijke kosten.

Volgens reacties van in Nederland wonende Surinamers op de Facebookpagina van GFC Lifestyle, wordt dit vaak verondersteld.

“Het is in onze cultuur gebruikelijk om familieleden op te vangen. Wat ze vaak niet begrijpen, is dat de kosten van levensonderhoud in Europa veel hoger zijn”, stond er in een van de posts.

De situatie wordt vaak nog gespannener naarmate het verblijf langer duurt, soms zelfs tot enkele maanden.

“Familie die bij ons intrekt, heeft meestal zelf ook geen geld om bij te dragen aan de levenskosten, wat de zaken nog moeilijker maakt”, was een van de opmerkingen.

Bovendien lijkt er geen schuldgevoel te zijn over de financiële druk die ze op hun gastheren leggen.

Veel bezoekende Surinamers gaan ervan uit dat hun Surinaams-Nederlandse familieleden ’toch wel genoeg geld’ hebben om hun kosten te dekken, volgens de critici.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

surinaams paspoort nationaliteit
Lifestyle

Waarom heeft het Surinaamse paspoort een donkerblauwe kleur?

mandir arya diwaker hindoe tempel
Lifestyle

Geor Hering: Tegenstellingen tussen Creolen en Hindostanen mogen niet worden aangewakkerd

zwerver dakloos
Lifestyle

Verplicht verwijderen van daklozen in Suriname van straat juridisch onhaalbaar

zwanger
Lifestyle

Steeds meer Surinaamse vrouwen zonder kinderen, wat zijn de consequenties?

Psychiater
Lifestyle

Naar de psychiater gaan wordt in Suriname nog te vaak gezien als een schande, zegt KIVC

jongeren vrienden jeugd
Lifestyle

Jonge Surinamers doen vaker wat zij zelf willen en niet wat hun ouders opleggen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws