• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlanders hoeven geen medelijden met Surinamers te hebben, wij redden het wel

Patricia Wong door Patricia Wong
19 januari 2025 10:00
in Column, Nederland, Suriname
suriname paramaribo man vogel onafhankelijkheidsplein plein

Elke zondagmorgen komen tientallen mannen (geen vrouwen) op het plein bij elkaar met hun vogeltje in een kooi. Illustratiefoto

Tijdens mijn verblijf in Nederland valt het me vaak op hoe medelijden de gesprekken kleurt als het over familie en vrienden in Suriname gaat.

Op feesten en bijeenkomsten hoor ik termen als “triest,” “zielig” en “treurig” wanneer men praat over de leefsituatie van mensen in Suriname.

Sommigen lijken te denken dat een groot deel van de bevolking hier letterlijk honger lijdt door armoede. Het is een beeld dat ik vaak moet corrigeren.

Gelukkig is de realiteit minder schrijnend dan velen denken. In de meeste gevallen kan men in Suriname altijd wel ergens een bordje eten krijgen. Hongersnood is hier geen wijdverspreid probleem.

Natuurlijk zijn er serieuze financiële problemen en veel mensen hebben moeite om rond te komen, maar dat betekent niet dat iedereen in bittere ellende leeft.

Sterker nog, wat me keer op keer verbaast, is hoe mensen in Suriname ondanks deze tegenslagen toch het beste uit het leven halen.

Ik ken mensen die met een karig maandloon rondkomen en zich toch gelukkig voelen. Dat is bewonderenswaardig en een belangrijke les: geluk wordt niet bepaald door geld alleen.

Het idee dat armoede automatisch tot ongeluk leidt, is misschien wel een misvatting. Hoewel ik er persoonlijk anders over denk.

In Suriname heerst een cultuur van delen, van gemeenschap en van genieten van wat er wél is. Dit geeft een kracht die sommigen in Nederland misschien vergeten zijn in hun drukke, materiële levens.

Dus, medelijden? Nee. Respect en bewondering, dat is wel wat velen hier verdienen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

crime misdaad politie plaats delict moord handboeien arrest aanhouding2
Suriname

Leerkracht zou drugskoekjes aan minderjarige hebben gegeven

koniki anti corruptie seminair
Suriname

Binnenlandse Zaken organiseert anticorruptieseminar voor leidinggevenden

Beveiliger
Lifestyle

Analist kritisch na incident in bankfiliaal: Geen enkel gevaar, toch geweld gebruikt

Rakesh Gajadhar Sukul, directeur Volksgezondheid
Gezondheid

Risico op Hantavirus in Suriname blijft laag, zegt directeur Volksgezondheid

jeugd kinderen jongens zoon
Suriname

Beleidsplan “Sterke Jeugd, Sterk Suriname” gepresenteerd aan JOS

Zwaailicht politie
Suriname

Drie Cubaanse verdachten opgepakt na gewapende roofoverval bij appartementencomplex

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws