• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlanders bang voor berovingen in Suriname kiezen Curaçao als vakantiebestemming

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 januari 2024 15:00
in Lifestyle
willemstad curacao cruise schip

Uit berichten die onze redactie heeft ontvangen blijkt dat Nederlandse toeristen die Suriname willen bezoeken, zich grote zorgen maken om hun veiligheid.

Dit komt voornamelijk door recente mediaberichten over berovingen, waarvan sommige zelfs op klaarlichte dag plaatsvinden. Zowel gezinnen, ouderen als alleenstaanden zijn hierbij slachtoffer geworden.

Vorige maand belichtten wij het ‘horror-verhaal’ van een Nederlands koppel dat het binnenland van Suriname bezocht. Hun bezoek aan Suriname liet een bittere smaak achter.

Uit onderzoek van GFC Nieuws op sociale media blijkt dat veel Nederlandse vakantiegangers een groter gevoel van veiligheid ervaren op Curaçao.

Dit komt mogelijk doordat er meer faciliteiten zijn voor toeristen en er meer Nederlanders aanwezig zijn, wat zorgt voor een gevoel van familiariteit. In juni 2023 bezochten 13.804 Nederlanders het eiland, volgens cijfers van het toerismebureau van Curaçao.

Ook de mogelijkheid om op een relatief veilig en goed uitgerust resort te verblijven voor de gehele vakantie kan vooral mensen met kinderen geruststellen.

Echter, het is niet alleen rozengeur en maneschijn op Curaçao. Hoewel je op vakantie mogelijk weinig merkt van criminaliteit, is het er wel degelijk aanwezig.

Volgens de populaire site naarcuracao.com was er in 2022 gemiddeld 40 keer per week een melding van diefstal, inbraak of overval.

Mis dit niet:

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

Brand aan boord richting Suriname: bemanning heeft soms maar 17 minuten om te landen

Om een beeld te geven: dit aantal is dubbel zo hoog als in een vergelijkbare stad als Den Bosch, welke een gelijkaardig aantal inwoners telt als Curaçao.

Dit toont aan dat ondanks de gevoelde veiligheid, waakzaamheid op vakantiebestemmingen altijd geboden is.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

fast food hamburger
Lifestyle

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

SLM Airbus a3402
Lifestyle

Brand aan boord richting Suriname: bemanning heeft soms maar 17 minuten om te landen

reizen koffer vliegtuig baggage passagier
Lifestyle

Powerbank van en naar Suriname: dit zijn de regels na incident met KLM vlucht

Zanderij vertrekhal
Lifestyle

Niet alle Surinaamse ouderen die vóór hun 18e naar Nederland kwamen vallen buiten €5000 regeling

Tientallen ontvangers wonen al in Suriname
Lifestyle

Voor 80 procent arbeidsongeschikt en naar Suriname: WIA kan blijven doorlopen

Toeristen vallen onder andere regels. Foto: American Airlines Boeing
Lifestyle

‘Naar Amerika emigreren kan opeens moeilijker worden voor Surinamers’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws