• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlander die in Suriname is komen wonen verveelt zich stierlijk: ‘Ik zit de hele dag thuis’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 October 2023 02:35 - Geüpdatet op 23 October 2023 12:53
in Lifestyle
suriname rivier wijdebosch brug

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Een van oorsprong Surinaamse heer die jarenlang het bruisende leven van Amsterdam heeft ervaren, verveelt zich stierlijk sinds hij naar Suriname is verhuisd.

Na jaren in de Nederlandse hoofdstad te hebben gewoond, koos hij ervoor terug te keren naar zijn geboorteland, waar hij een bescheiden woning bouwde op een rustige locatie.

De vijftiger had verwacht dat zijn leven in Suriname gevuld zou zijn met familiereünies, gezellige bijeenkomsten en het herontdekken van zijn roots. Echter, de realiteit is anders dan hij zich had voorgesteld.

“Ik zit de hele dag thuis,” bekende hij tegenover een redacteur van GFC Lifestyle.

De man had gedacht veel contact te hebben met familie van vroeger. Hij dacht dat neven, nichten en oude vrienden regelmatig over de vloer zouden komen. Maar niemand lijkt meer tijd te hebben voor elkaar.

“Ik zeg je eerlijk, soms zit ik dagenlang thuis zonder dat ik iemand spreek,” zegt hij bedroefd.

Volgens de man is Suriname saai en oppervlakkig geworden. Het land dat hij zich herinnerde als een bruisende gemeenschap, lijkt ingedut. De warme, gezellige sfeer is conform zijn ervaring ver te zoeken.

Desondanks heeft de Suri-Ned geen spijt van zijn beslissing om naar Suriname te remigreren.

Toch heeft de vijftiger hoop dat naarmate de tijd verstrijkt, hij zich weer thuis zal voelen en het sociale leven dat hij in Amsterdam had, op een of andere manier in Suriname kan nabootsen.

“Ondertussen geniet ik wel van de rust en de natuur, hoewel ik de drukte en de dynamiek van Amsterdam soms mis”, aldus de remigrant.

ShareTweetSend

Meer berichten

Het Centraal Suriname Natuurreservaat bezoeken met alle bezienswaardigheden
Lifestyle

UNESCO-werelderfgoed Centraal Suriname steeds populairder bij avontuurlijke reizigers

Amsterdam Nederland
Lifestyle

Huurprijzen in Amsterdam horen bij top tien duurste wereldwijd

bouwvakker arbeider vrouw
Lifestyle

Regen van klachten over schandalige arbeidskosten in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws