• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

NDP: Politieoptreden in De Nationale Assemblee dieptepunt

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 oktober 2024 13:35
in Suriname
NDP Suriname logo e1612168827323

Het bestuur van de NDP spreekt zijn diepe teleurstelling uit over het incident dat zich op dinsdag 29 oktober jl. heeft voorgedaan in de Nationale Assemblee.

Op verzoek van voorzitter Marinus Bee werd gepoogd door de politie om hardhandig, leden van de NDP-fractie, uit de vergaderzaal te verwijderen.

“Deze handelswijze en het politieoptreden zijn buitenproportioneel en krijgen niet de goedkeuring van de partij.
Het optreden van de politie heeft het Huis van de Democratie verlaagd tot een ruimte waarin dictatuur dreigt binnen te treden en het recht op vrije meningsuiting van volksvertegenwoordigers ernstig wordt beperkt”, stelt de partij in een verklaring.

De NDP benadrukt dat elk lid van de Nationale Assemblee het fundamentele recht heeft om te spreken en zijn verantwoordelijkheid te nemen in het belang van het volk. Deze handelingen getuigen van pogingen om kritische leden, van de oppositie, te willen muilkorven.

“Het valt verder op dat de politie in grote getale aanwezig is in het gebouw van De Nationale Assemblee, wat vraagtekens oproept.

“Wij roepen de leiding van de Nationale Assemblee met klem op zich te houden aan het Orde Reglement, om zo herhaling van dergelijke escalaties te voorkomen.

“Het waarborgen van een respectvolle en ordelijke omgeving, waarin volksvertegenwoordigers hun taken in alle vrijheid en verantwoordelijkheid kunnen vervullen, is essentieel voor de democratische processen en waarden in ons land”.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Schoolbord klas bord
Lifestyle

Scholen moeten emotioneel welzijn van kinderen serieus nemen

ramsaran
Suriname

Minister Ramsaran versterkt motivatie binnen Defensie

handboeien aanhouding crimineel arrestatie politie
Suriname

17-jarige joyrider meldt zich bij politie na dodelijke aanrijding en doorrijden

LGBTQ+vlag
Lifestyle

Surinaamse moeders open voor onderwijs over homoseksualiteit op basisschool

euro geld valuta
Lifestyle

Op deze manieren kunnen rijke Surinamers in Nederland op belasting besparen

Leerkrachten
Suriname

Leerkrachten vragen Simons snel actie te ondernemen tegen achterstallige lonen en onbetaalde overuren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws