• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

NCCR start distributie hulpgoederen getroffen dorpen Brokopondo

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 april 2022 14:03
in Nieuws
Afobaka centrale4 730x430stutmeer stuwdam

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Nationaal Coördinatiecentrum voor Rampenbeheersing (NCCR) heeft een aanvang gemaakt met het verstrekken van hulpgoederen aan dorpen ten noorden van de Afobakadam in Brokopondo, Suriname.

Vanuit het NCCR is reeds enkele dagen ook de distributie van water opgepakt, omdat de waterbronnen vanwege wateroverlast buitenwerking zijn.

“Als de noodzaak er is dat mensen verhuisd moeten worden naar hoger gelegen gebieden, zal dat gebeuren in samenspraak met Staatsolie en het districtscommissariaat”, zegt NCCR-coördinator kolonel Jerry Slijngard.

Dorpen in Brokopondo zijn onder water komen te liggen vanwege het overtollige water dat vanuit het stuwmeer wordt afgevoerd.

Per 20 april heeft het NCCR een aanvang gemaakt met het verstrekken van hulpgoederen, waaronder voedsel, laarzen en dekzeilen. Ook zal de veiligheid worden verhoogd om have en goed van burgers te beschermen.

Bekijk ook:

Curaçao als alternatief voor Surinaamse Nederlanders: ‘zeer aantrekkelijke optie’

Politie onderschept vuurwapens en verdovende middelen bij controle Redi Doti

Staatsolie heeft twee vaartuigen beschikbaar gesteld om getroffen personen te verplaatsen. Kolonel Slijngard zegt dat burgers aan weerszijden van de Surinamerivier zijn getroffen. Het NCCR is bezig de situatie in het gebied verder te bekijken.

De NCCR-coördinator geeft aan dat het onderlopen van de dorpen aan de noordzijde van de dam in verband staat met de overstromingen in het zuiden.

Slijngard legt de situatie als volgt uit: “In de afgelopen tijd waarbij het de droge tijd zou moeten zijn, heeft het flink geregend, waardoor de bodem verzadigd is geraakt. Nu komen we in een periode waarbij de grote regentijd aanbreekt, dus hoe meer regens, hoe meer overtollig water we gaan krijgen, want de grond is al verzadigd en kan daardoor het water niet meer opzuigen.

“Het water gaat dan plekken opzoeken om naar de rivieren of kreken te stromen. Wat er vervolgens gebeurt, is dat de rivieren buiten hun oevers treden, met als gevolg dat gebieden onder water lopen. Het water van de rivieren gaat zich dan verzamelen in het stuwmeer. Normaliter wordt het water afgevoerd uit het stuwmeer door middel van turbines.”

Volgens de coördinator is de hoeveelheid water in het stuwmeer zodanig toegenomen dat men genoodzaakt is de spuikleppen open te gooien.

Om de kwaliteit van de stuwdam niet aan te tasten mag het water in het stuwmeer niet hoger dan 264 ft. Het spuien zorgt ervoor dat veel water, richting de dorpen ten noorden van het stuwmeer stroomt.

De situatie is thans zodanig dat er water terechtkomt op plekken waar dat nooit eerder het geval was. “Nu zijn wij bezig om na te gaan hoe wij deze mensen moeten ondersteunen. Gesprekken hierover zijn gaande tussen het NCCR, Staatsolie, de districtscommissaris en het traditioneel gezag.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Voor sommigen is een terugkeer naar Suriname geen vanzelfsprekende keuze. Foto: Willemstad, Curaçao
Lifestyle

Curaçao als alternatief voor Surinaamse Nederlanders: ‘zeer aantrekkelijke optie’

Illustratiefoto.
Suriname

Politie onderschept vuurwapens en verdovende middelen bij controle Redi Doti

Ministers bespreken aanpak drugshandel en illegale goudwinning in Caribisch gebied
Suriname

Suriname en Frankrijk versterken samenwerking op veiligheid en grensbeheer

Ingrid Karta-Bink
Suriname

Ontwerpwet Ontneming Wederrechtelijk Verkregen Voordeel gereed voor plenaire behandeling

Forensische Opsporing versterkt expertise met internationale brandonderzoekstraining
Suriname

Tien forensische rechercheurs volgen gespecialiseerde training in brandonderzoek

Belangen van leerlingen centraal bij uitstel VOS-examenuitslagen.
Suriname

Examenuitslag HAVO en VWO uitgesteld tot 7 juli

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws