• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nationale Ontwikkelingsbank stimuleert Surinaamse economie met nieuwe bedrijfskredieten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 mei 2024 03:00
in Suriname
NOB nationale ontwikkelingsbank

De Nationale Ontwikkelingsbank Suriname (NOB) heeft aangekondigd dat het nieuwe kredietmogelijkheden biedt aan zowel startende als gevestigde ondernemingen om de economische ontwikkeling in Suriname te bevorderen.

Deze stap maakt deel uit van een breder initiatief om ondernemerschap en economische activiteit te stimuleren.

De beschikbare kredieten zijn specifiek ontworpen voor investeringen en werkkapitaal, waarbij sectoren als handel en woningbouw zijn uitgesloten van financiering.

Voor startende ondernemingen is het maximale leenbedrag vastgesteld op $50.000 of de equivalent daarvan in euro’s of Surinaamse dollars. Bestaande bedrijven kunnen een hoger bedrag aanvragen, tot $100.000 of de equivalente waarde in andere genoemde valuta’s.

De rentetarieven voor deze kredieten zijn concurrerend vastgesteld. Voor kredieten in Surinaamse dollars geldt een minimumrente van 10% voor investeringen en 13% voor werkkapitaal.

Voor kredieten uitgedrukt in Amerikaanse dollars of euro’s is de rente respectievelijk vastgesteld op 5% en 6%. Daarnaast kan er een risico-opslag van maximaal 3% worden toegepast, afhankelijk van het kredietprofiel van de aanvrager.

Met deze maatregelen hoopt de NOB een brede reeks van ondernemers te bereiken en hen te ondersteunen bij de realisatie van hun zakelijke ambities.

Dit initiatief wordt gezien als een belangrijke stap voorwaarts in het versterken van de Surinaamse economie door middel van gerichte financiële ondersteuning.

Mis dit niet:

Bewoners Welgedacht B leggen klachten over wateroverlast, diefstal en verkeersveiligheid voor aan dc Bhattoe

Pinas noemt weigering PG Paragsingh om Somohardjo informatie te geven onaanvaardbaar

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Dc Bhattoe kondigt veldoriëntatie aan na klachten bewoners Welgedacht B
Suriname

Bewoners Welgedacht B leggen klachten over wateroverlast, diefstal en verkeersveiligheid voor aan dc Bhattoe

PG Garcia Paragsingh
Suriname

Pinas noemt weigering PG Paragsingh om Somohardjo informatie te geven onaanvaardbaar

Surinaamse producten moeten grotere afzetmarkt krijgen in België.
Suriname

Surinaamse ambassade in België verkent kansen voor lokale voedingsproducten

Certificaatuitreiking aan 24 deelnemers van de training warehouse en logistics employee in Nickerie
Suriname

Suriname wil 3.000 mensen opleiden voor arbeidsmarkt, eerste 24 geslaagden in Nickerie

ambassadeur henry mac donald
Suriname

Mac Donald: ‘Advocaat Mennonieten heeft nu een sterkere zaak tegen de Staat’

Rusland vraagt internationale aandacht voor gelijkwaardigheid en discriminatie
Suriname

VP Rusland benadrukt bijzondere positie van Suriname als multiculturele samenleving bij UNESCO-forum

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws