• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nationaal Bevolkingsbeleid 2021-2040 gelanceerd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 mei 2022 08:30
in Nieuws
MENSEN VOETGANGERS VOLK MENIGTE MASSA

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van de lancering van het Nationaal Bevolkingsbeleid 2021-2040 in Suriname werd op 10 mei een presentatie verzorgd door het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa), het VN Bevolkingsfonds (UNFPA), het Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS) en de Stichting Planbureau Suriname.

Het doel van deze bijeenkomst was om inhoudelijk in te gaan op het bevolkingsbeleid en een beeld te scheppen over de demografische ontwikkelingen die plaatsvinden en nog zullen plaatsvinden.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een tijd terug het initiatief genomen om van start te gaan met de formulering van het bevolkingsbeleid.

Voorafgaand daaraan is er in samenwerking met de verschillende stakeholders een bevolkingsanalyse gedaan, welke als grondslag heeft gediend voor het bevolkingsbeleid. Het onderwerp migratie (verplaatsing van mensen van de ene naar de andere plaats) is aan de orde gekomen, omdat dit een belangrijk aspect is voor de globaliserende wereld.

Minister Bronto Somohardjo benadrukte in zijn toespraak de noodzakelijkheid voor de overheid om inzicht te krijgen in de demografische ontwikkelingen van het land, bestemd voor de economische groei, welvaart en welzijn van alle burgers.

“Hierbij is ook van belang om te beschikken over een integrale, op mensenrechten gefundeerde duurzame ontwikkelingsvisie waarbij er rekening wordt gehouden met het concept gender, klimaatsverandering en milieu. Kwetsbare groepen mogen daarbij niet vergeten worden,” onderstreept minister Somohardjo.

De afspraak, is volgens de bewindsman, om eenieder mee te nemen in de ontwikkeling van ons land, wat duidelijk is vervat in de Duurzame Ontwikkelingsdoelen. “De slagzin ‘Leaving no one behind’ is daarvan het zichtbare kenmerk.”

Onder de aanwezigen waren ook de minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting Uraiqit Ramsaran, BiZa-directeur Nasir Eskak en de verschillende stakeholders.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

surinaamse diplomatieke missie in brazilie
Suriname

Suriname en Brazilië versterken technische samenwerking tijdens overleg in Brasília

haven suriname containers
Suriname

SITA Barometer toont groeiend ondernemersvertrouwen in Suriname

santokhi
Suriname

Voelbare leegte na overlijden voormalig president Santokhi

Somohardjo feest
Suriname

Massale opkomst tijdens feest toont enorme populariteit Paul Somohardjo

Zonne energie project
Suriname

Zonneproject brengt hoop en ontwikkeling naar Boven-Suriname

Zwaailicht politie
Suriname

Tieners opgepakt na brute beroving langs Indira Gandhiweg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws