Vandaag, op de Dag van de Arbeid, wordt stilgestaan bij de kracht van arbeid, de rechten van werkenden en de toekomst van de economie.
Op deze dag vraagt ingenieur Dharmvir K. Mungra, voorzitter van politieke partij De Nieuwe Leeuw (DNL), aandacht voor de fundamentele rol van arbeid in de samenleving én voor de kansen en gevaren die Suriname momenteel doormaakt.
“Arbeid is de ruggengraat van elke natie,” zegt Mungra. “Het is onze plicht om ervoor te zorgen dat elke Surinamer een eerlijke kans krijgt op werk, ontwikkeling en economische vooruitgang.”
Volgens de DNL-voorzitter staat Suriname op een belangrijk keerpunt.
De opkomst van olie-exploratie biedt ongekende vooruitzichten voor nationale welvaart, maar het ontbreken van een solide local content wetgeving kan de bevolking duur komen te staan.
Wat betekent het ontbreken van local content wetgeving voor Suriname. Mungra licht zijn kijk hierop nader toe:
Het ontbreken van een wettelijk kader dat Surinaamse bedrijven en werknemers beschermt en integreert in de olie-industrie, heeft grote gevolgen:
• Buitenlandse bedrijven nemen het heft in handen, terwijl lokale ondernemers en vakmensen buitenspel worden gezet.
• Suriname verliest economische controle en de opbrengsten vloeien grotendeels naar buitenlandse markten, in plaats van ons volk te versterken.
• De werkgelegenheid wordt ingeperkt, waardoor Surinaamse arbeidskrachten niet kunnen profiteren van de kansen die onze natuurlijke rijkdommen bieden.
Wij geloven dat lokale participatie een recht is, geen gunst.
Het bewust niet tot stand brengen van een local content wetgeving door de huidige autoriteiten betekent dat de toekomst van onze economie en onze arbeidsmarkt wordt opgeofferd.
Wellicht zelfs voor andere belangen dan die van het Surinaamse volk. Dit is onacceptabel. Wij eisen actie, wij eisen vooruitgang!
Suriname moet de leiding nemen in zijn eigen ontwikkeling. Wij roepen de regering op om:
1. Een bindende local content wetgeving te implementeren die Surinaamse bedrijven en werknemers beschermt.
2. Verplichte werkgelegenheid voor Surinamers in de olie-industrie op te nemen in contracten.
3. Investeringen in onderwijs en vakopleiding te versnellen, zodat onze mensen voorbereid zijn op deze nieuwe sector.
Op 1 mei vieren we de kracht van de werkende klasse. Maar vieren alleen is niet genoeg—we moeten ook handelen.
Wij staan voor een toekomst waarin Suriname zijn rijkdom beheert voor zijn eigen mensen, niet als toeschouwer, maar als actieve speler in de wereldwijde economie.
Samen bouwen we aan een eerlijke en duurzame toekomst voor arbeid in Suriname!

S. King maakt deel uit van het freelance redactieteam van GFC Nieuws.
Voor contact: info@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.