• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Moderne slavernij in Paramaribo: Pas afgestudeerden schrikbarend onderbetaald

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 augustus 2023 14:00
in Lifestyle, Nieuws
werk kantoor carriere

GFC NIEUWSREDACTIE– Een schokkende realiteit wordt blootgelegd door twee jonge inwoners van Paramaribo die de uitbuiting van onervaren werknemers aan de kaak stellen.

Ondanks een wettelijk minimumloon van SRD 35 per uur, ontvangen vele pas afgestudeerden, hunkerend naar hun eerste professionele stappen, niet meer dan een schamele SRD 17.

Deze neofieten worden in een benarde positie geduwd, gedwongen om taken te verrichten die even complex zijn als die van hun ervaren collega’s, maar tegen een schokkend lager tarief.

“Het voelt als slavernij in een modern jasje”, zegt een van hen van GFC. “Werkgevers maken schaamteloos misbruik van onze ijver om relevante werkervaring op te doen.”

Een ander pijnlijk punt is de veelvoorkomende eis van minimaal twee jaar werkervaring voor het merendeel van de vacatures.

Bekijk ook:

Pokie: inkomen blijft bepalend bij toewijzing van sociale woningen

Verzet tegen Guyanese bijdrage aan brug over de Corantijn

“Het is een vicieuze cirkel”, klaagt de andere jongeling. “Hoe kunnen we ervaring opdoen als we worden afgewezen omdat we die niet hebben?”

Het meest verontrustend is misschien wel het ontbreken van een officiële instantie die opkomt voor de rechten van deze pas afgestudeerden.

Deze onthulling legt een duistere kant van de arbeidsmarkt bloot en doet een dringende oproep tot verandering.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

300 betaalbare woningen in uitvoering en huursubsidie.
Suriname

Pokie: inkomen blijft bepalend bij toewijzing van sociale woningen

Guyana staat nog steeds achter gezamelijke bouw Corantijnbrug. Foto: Illustratief
Suriname

Verzet tegen Guyanese bijdrage aan brug over de Corantijn

Nederland praat over een hogere erfbelasting. Dit kan ook gevolgen hebben voor Surinamers met familie, een woning of ander vermogen in Nederland.
Lifestyle

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

A.A. Hoogenboorn Atheneum behaalt hoogste voorlopige slagingspercentage
Suriname

Voorlopige eindexamencijfers HAVO en VWO tonen positieve ontwikkeling

Regering zet in op moderne havens als motor voor toekomstige economie
Suriname

Simons: moderne havens essentieel voor economische groei en offshore-ontwikkeling

Ondanks beperkte middelen blijft politie optreden tegen criminaliteit
Suriname

Politie registreert 19 gewapende overvallen en 184 inbraken in één maand

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws