• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ministerie van Onderwijs Suriname oogst kritiek met normalisatiebericht

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 november 2023 07:01
in Suriname
onderwijs

Leraren IMEAO 3 eisen actie van ministerie: ‘Zo kan het niet langer’

Een bericht van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur in Suriname om over te gaan tot normalisatie heeft een golf van kritiek veroorzaakt onder leerkrachten, ouders en diverse lagen van de samenleving.

Vandaag markeert de vierde dag van schoolsluitingen als gevolg van acties van samenwerkende vakbonden, gericht tegen de recente BTW-verhoging.

Op sociale media uit een verontwaardigde stem de vraag of het ministerie wel op de juiste manier communiceert met leraren. Terwijl naar leraren niet geluisterd lijkt te worden, worden ze wel geacht onvoorwaardelijk opdrachten van het ministerie te aanvaarden en uit te voeren.

Ouders laten hun stem horen en wijzen het ministerie op de moeilijke situatie waarin zij zich bevinden. Ze bekritiseren het beleid dat door het ministerie zelf is gecreëerd en dat heeft geleid tot een schrikbarende achteruitgang van het onderwijssysteem.

In de reacties op social media komt duidelijk naar voren dat de leerkrachten en andere betrokkenen opkomen voor hun rechten. Ouders tonen solidariteit met de acties van de leerkrachten, wat een bredere ontevredenheid lijkt te weerspiegelen over het beleid en de gevolgen ervan voor het onderwijssysteem.

Dit alles roept vragen op over de communicatie en besluitvorming van het ministerie, waardoor een dieper begrip en dialoog noodzakelijk lijken om tot een constructieve oplossing te komen in het belang van alle betrokkenen.

Mis dit niet:

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps

Vijf gewonden bij zware aanrijding Afobakaweg

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps.
Suriname

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps

Vijf personen gewond bij verkeersongeval ter hoogte van EBS-mast 39.
Suriname

Vijf gewonden bij zware aanrijding Afobakaweg

Vijf nieuwe tolken en vertalers beëdigd bij Binnenlandse Zaken
Suriname

Suriname versterkt meertalige dienstverlening met nieuwe tolken en vertalers

19-jarige aangehouden na vechtpartij aan Floris Zwakkestraat
Suriname

Man gewond aan voorhoofd na vechtpartij in Flora

Ruben del Prado
Suriname

Del Prado waarschuwt voor politieke selectie bij verkrijging Surinaamse nationaliteit

Illustratiefoto.
Suriname

Suriname werkt aan gespecialiseerde begeleiding van gedetineerden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws