• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister van Arbeid tast in het duister over komst Haïtianen, nog geen werkvergunning gezien

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 september 2022 07:28
in Nieuws
haitianen zanderij

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken heeft geen informatie over Haïtianen die afgelopen maand naar Suriname zijn gekomen om te werken.

De procedure is dat buitenlanders zich moeten aanmelden bij het ministerie van Justitie & Politie voor de aanvraag van een Machtiging tot Kort Verblijf (MKV).

Vervolgens zouden zij zich moeten wenden tot het ministerie Arbeid voor een werkvergunning. Arbeid heeft echter tot nu toe geen melding hiervan.

Ondernemer Jean Mixon (Saya) heeft midden augustus toestemming gehad van de Surinaamse regering om Haïtiaanse werknemers naar Suriname te vervoeren. In totaal gaat het om 175 personen die overgevlogen zijn naar Suriname.

Vorige week zou Saya hebben gemeld dat ruim 90 Haïtianen door onbekenden het land zijn binnengesmokkeld. De regering heeft dit nieuws nog niet ontkracht.

In april 2021 werden alle vluchten uit Haïti stopgezet door de regering in verband met een onderzoek naar mensenhandel. Deze vluchten werden ook georganiseerd door Saya.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

didi overleden
Suriname

Plotseling overlijden Jedidja “Didi” Narain: familie vraagt steun voor afscheid

nierdialyse
Suriname

Dialysezorg niet in gevaar volgens Staatsziekenfonds

Rawien Raghoenandan en Ameerani Jarbandhan
Suriname

VHP-parlementariërs luiden noodklok over waterbeheer: probleem Uitkijk vraagt om nationale aanpak

Overheid presenteert huisvestingsprogramma aan aannemers en architecten met focus op betaalbare woningen.
Suriname

Regering licht bouwsector in over nationaal huisvestingsprogramma

nederland winter
Lifestyle

Zonder hulp uit Nederland dreigt instorting van Surinaamse economie

President Jennifer Simons en minister Lalinie Gopal bij lancering van het GRO programma voor jeugdontwikkeling in Sophia’s Lust.
Suriname

GRO programma gelanceerd voor naschoolse opvang en jeugdontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws