• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Somohardjo: ‘Stichting Matoekoe zal niet hoeven te sluiten’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 maart 2021 05:00
in Nieuws
somohardjo

GFC NIEUWSREDACTIE- De minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, heeft gezegd dat Stichting Matoekoe de deuren niet zal hoeven te sluiten.

“Wij gaan stichting Matoekoe onder de aandacht brengen van de president Chandrikapersad Santokhi en de vicepresident, Ronnie Brunswijk.

Onze president en vicepresident kennende, hebben een hart voor de sociaal-zwakkere mens”, vervolgde de Biza-minister. Dit heeft de minister donderdag gezegd in een toespraak bij de stichting.

Somohardjo was met zijn collega van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, Uraiqit Ramsaran, op bezoek bij het heiltherapeutisch centrum.

Ramsaran heeft de prijzen voor de Srefidensi Tekenwedstrijd van zijn departement uitgereikt met ondersteuning van zijn collega-minister, Somohardjo.

Bekijk ook:

Luitenant-kolonel Ratna Ganpat versterkt expertise in internationale militaire samenwerking

23 nieuwe gecertificeerde pluimveehouders na succesvolle LVV-training in Commewijne

Somohardjo was opgeroepen om de eerste prijs uit te reiken, maar deed voordat hij daartoe is overgegaan, de toezegging aan het stichtingsbestuur dat geen enkele deuren dichtgaan.

De ministers zijn warm ontvangen met zang van de pupillen. Stichting Matoekoe was zeer ingenomen met het bezoek van de bewindslieden. Zij maakte van de gelegenheid gebruik om een ieder die de stichting ondersteunt te bedanken.

Bestuurslid, Urwin Holband heeft in een toespraak gerefereerd naar donkere wolken die boven het centrum hangen. Hiermee doelt hij op de financiële situatie van het centrum.

Ondanks donaties en giften vanuit de maatschappij, maar ook van verschillende ministeries, ziet de toekomst van de stichting er alles behalve rooskleurig uit, meent het bestuur.

Het ministerie van Openbare Werken, via Openbaar Groen en het ministerie van Regionale Ontwikkeling, via het districtscommissariaat van Wanica Zuid- Oost ondersteunen met onderhoud van het terrein, terwijl het ministerie van Onderwijs twee volwaardige leerkrachten heeft toegewezen aan de school.

Het ministerie van Biza heeft een beleid uitgestippeld om overtollig personeel op andere ministeries ofwel departementen te plaatsen. Zo zijn reeds vijf personen toegewezen op verzoek van Matoekoe.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Surinaams Nationaal Leger investeert in internationale defensiesamenwerking
Suriname

Luitenant-kolonel Ratna Ganpat versterkt expertise in internationale militaire samenwerking

LVV investeert in kennis en versterking van de pluimveesector
Suriname

23 nieuwe gecertificeerde pluimveehouders na succesvolle LVV-training in Commewijne

De delegatie bestaat uit vijf studenten — Bindya Jodha (SGS), Alicia Milan (Miranda Lyceum), Gian Hoogvliets (Nassy Brouwer College), Daniël Bloemenveld (Miranda Lyceum) en Deshawn Abdoelrahman (Miranda Lyceum) — onder leiding van twee natuurkundeleraren.
Suriname

Surinaamse natuurkundedelegatie uitgezwaaid naar Colombia

Feiten spreken sombere voorspellingen van Wim Bakker tegen.
Suriname

NPS weerspreekt uitspraken Wim Bakker en benadrukt eigen politieke koers

Draagvlak voor olie-industrie begint bij deelname van de eigen bevolking
Suriname

Guyanese minister Bharrat: een olieproducerend land kan zijn bevolking geen toeschouwer laten zijn

Bromfietser verliest vermoedelijk controle.
Suriname

Man (42) overleden na ernstige botsing met elektriciteitsmast in Saramacca

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws