• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Somohardjo krijgt groenlicht om “window” te openen voor ambtenaren die de dienst willen verlaten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 augustus 2022 04:00
in Nieuws
somohardjo

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (BiZa) heeft toestemming gekregen om de “window” te openen voor ambtenaren die vervroegt uit de dienst willen treden.

Het besluit hiertoe is woensdag goedgekeurd tijdens de Regeringsraadsvergadering.

De registratieperiode wordt opengesteld van 1 oktober – 31 december 2022 en wordt uitgevoerd in het kader van de Public Sector Reform Program (PSR).

Drie groepen in de ambtenarij krijgen in deze periode de gelegenheid om de dienst vrijwillig verlaten, te weten:
– ambtenaren die de leeftijd van 55 jaar hebben bereikt en reeds 35 dienstjaren hebben,
– ambtenaren, ongeacht hun leeftijd met minder dan 5 dienstjaren en
– ambtenaren die gebruik willen maken van de 18 maanden regeling.

De Biza-minister juicht het besluit van de regering toe, omdat er voor het eerst zulke omvangrijke stimuluspaketten worden aangeboden aan de doelgroep.

“De loonsom afgezet tegenover onze bbp is veels te hoog en hiermee geloof ik dat we de loonsom kunnen verminderen,” aldus de bewindsman.

De ambtenaren zullen volgens hem niet aan hun lot worden overgelaten.

BiZa is daarom enige tijd geleden al een samenwerking aangegaan met het ministerie van Arbeid, Associatie Surinaamse Fabrikanten (ASFA) en Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) om deze ambtenaren bij en om te scholen en waar mogelijk in te zetten bij de particuliere sector of om eigen ondernemer te worden.

Mis dit niet:

Kabinet vicepresident ondersteunt beurs die Boven-Suriname op de kaart moet zetten

Brug naar Frans-Guyana kan economische motor voor Suriname worden

Verplichte landsdienarenregistratie

Het ministerie heeft ook toestemming gekregen om te starten met een verplichte landsdienarenregistratie. Het gevolg is dat wanneer de ambtenaar zich niet registreert, Biza het loon mag bevriezen, totdat de ambtenaar zich heeft aangemeld.

Minister Somohardjo is zich ervan verzekerd dat deze landsdienarenregistratie zal bijdragen aan een opgeschoonde Cebuma (Centraal Bureau Mechanische Administratie) bestand.

Bij de Biza-minister kan het niet door de beugel dat, dat er duizenden inactieve ambtenaren door de staat worden uitbetaald.

“Dit is verspilling van staatsgelden en dat kunnen we in deze moeilijke financiële periode niet toelaten. Ook zal de verplichte landsdienarenregistratie bijdragen tot een stukje rechtvaardigheid want het kan niet zo zijn dat u om 06.00 uur vertrekt van huis om te werken, terwijl buurvrouw door slaapt die eveneens bij de overheid werkt”, onderstreept Somohardjo.

Er wordt binnenkort een mediacampagne opgestart, waarbij ambtenaren omstandig geïnformeerd zullen worden over de stimuluspakketten en de verplichte landsdienarenregistratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Atjoni maakt zich op voor beurs vol cultuur, informatie en ondernemerschap
Suriname

Kabinet vicepresident ondersteunt beurs die Boven-Suriname op de kaart moet zetten

NPS-parlementariër Jeffrey Lau ziet grote kansen voor handel, toerisme en investeringen.
Suriname

Brug naar Frans-Guyana kan economische motor voor Suriname worden

Commissie van Rapporteurs bespreekt ontwerpwet met Surinaamse Bankiersvereniging.
Suriname

Bankensector pleit voor helder wettelijk kader voor virtuele activa

Suriname versterkt juridische capaciteit met 22 nieuwe Masters in Legislation
Suriname

22 wetgevingsjuristen ronden Postmasteropleiding Wetgeving succesvol af

Een langer verblijf in Suriname kan gevolgen hebben voor een Nederlandse WW-uitkering. Foto: Schiphol, KLM-kist.
Lifestyle

Met WW-uitkering naar Suriname reizen kan financiële gevolgen hebben

szf
Gezondheid

SZF-topman: ‘Medisch specialist maakt van een mug een olifant’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws