• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minister Soeropawiro benadrukt zorgvuldige besluitvorming rond Brownsberg Natuurpark

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 augustus 2025 11:00
in Suriname
2Stinasu werkt aan bescherming Brownsberg

Minister Stanley Soeropawiro van Grondbeleid en Bosbeheer heeft een vervolggesprek gevoerd met Dick Lock van Unlock Nature, in aanwezigheid van STINASU.

Het overleg volgde op eerdere kennismakingen en stond in het teken van rust en helderheid rond de actuele discussies over het Brownsberg Natuurpark.

Tijdens het gesprek werd bevestigd dat het behoud en de bescherming van Brownsberg centraal staan.

Afgesproken is dat beleid en besluitvorming zorgvuldig en in samenspraak met alle betrokken partijen, inclusief de lokale gemeenschappen, zullen plaatsvinden.

Het doel is een duurzame oplossing die zowel natuurwaarden als maatschappelijk belang veiligstelt. Het zwaar verwaarloosde natuurpark is de laatste weken onderwerp van een felle publieke discussie.

Terwijl Unlock Nature renovaties uitvoert aan faciliteiten zoals Huize Tapir en Kapasi, klinken kritische geluiden vanuit milieuorganisatie Save Su Environmental Network & Archive.

Zij betwisten de samenwerkingsovereenkomst tussen STINASU en Lock, omdat deze volgens hen tot stand kwam zonder inspraak van lokale partijen en daarmee het publieke karakter van het park zou schaden.

Lock weerspreekt de kritiek en stelt dat juist broodnodige investeringen worden gedaan in een park dat al jaren in verval verkeert.

Ook wijst hij beschuldigingen van voorkeursbehandeling of uitsluiting van lokale gidsen van de hand. “Zaken worden uit hun verband gerukt. Ik sta open voor samenwerking,” aldus Lock.

Ruben Ravenberg, directeur van de Stichting Bosbeheer en Bostoezicht (SBB), erkent dat STINASU onvoldoende middelen heeft om zelfstandig in Brownsberg te investeren.

Volgens hem is samenwerking met private partijen daarom onvermijdelijk, maar alleen onder de voorwaarde van volledige transparantie.

Soeropawiro concludeerde dat Brownsberg als nationaal erfgoed met zorg moet worden behandeld: “Het park is van en voor de samenleving. Elke stap die we zetten, moet verantwoord en in openheid gebeuren.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

partybus feest muziek
Lifestyle

Paramariboërs klagen over herrie van rondrijdende partybussen in de nacht

trump suriname
Suriname

Mogelijke rol Donald Trump bij beschermen democratie Suriname

chan santokhi chinees nieuwjaar
Suriname

VHP prijst blijvende bijdrage Chinese gemeenschap aan Suriname

Jozefleliestraat bromfiets race
Suriname

Brommerraces zorgen voor onrust in woonwijk Paramaribo

currie minister onderwijs
Suriname

Veiligheid leerlingen centraal na onrust rond school Sunnypoint

oude vrouw hulp nodig
Suriname

Schrijnende woonsituatie bejaarde vrouw aan Vidjaiweg vraagt om directe hulp

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws