• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Ori: Uitdagingen bij inschrijvingen LBO-scholen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 september 2023 05:36 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:18
in Nieuws, Suriname
henri ori

GFC NIEUWSREDACTIE – Minister Henri Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur in Suriname erkent de uitdagingen waarmee zijn ministerie momenteel kampt bij de inschrijving van leerlingen, vooral op technische scholen.

De overgang van leerjaar 10 naar 11 heeft verschuivingen veroorzaakt, met name bij het LBO, waar te weinig scholen beschikbaar zijn.

Ori belooft dat het ministerie hard werkt aan oplossingen, hoewel de start van het nieuwe schooljaar wellicht wat turbulent zal zijn. Hij voorspelt dat in oktober nog steeds plaatsingsproblemen zullen optreden.

Vooral in het zuidelijke deel van het land zullen er uitdagingen zijn, terwijl het noorden momenteel meer gebalanceerd is.

Ori benadrukt dat niet iedereen zijn schoolkeuze kan maken vanwege het tekort aan scholen en pleit voor betere toekomstige planning.

De onduidelijkheid rond het doorstroomsysteem zal worden aangepakt, met nieuwe instructies voor het komende schooljaar die vóór 1 oktober worden verwacht.

Ori verzekert dat deze veranderingen tijdig worden gecommuniceerd en benadrukt dat er zorgvuldigheid en duidelijke richtlijnen zullen zijn voor de leerlingdoorstroom.

Mis dit niet:

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps

Vijf gewonden bij zware aanrijding Afobakaweg

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps.
Suriname

BiZa zet in op verdere professionalisering van ambtenarenkorps

Vijf personen gewond bij verkeersongeval ter hoogte van EBS-mast 39.
Suriname

Vijf gewonden bij zware aanrijding Afobakaweg

Vijf nieuwe tolken en vertalers beëdigd bij Binnenlandse Zaken
Suriname

Suriname versterkt meertalige dienstverlening met nieuwe tolken en vertalers

19-jarige aangehouden na vechtpartij aan Floris Zwakkestraat
Suriname

Man gewond aan voorhoofd na vechtpartij in Flora

Ruben del Prado
Suriname

Del Prado waarschuwt voor politieke selectie bij verkrijging Surinaamse nationaliteit

Illustratiefoto.
Suriname

Suriname werkt aan gespecialiseerde begeleiding van gedetineerden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws