• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minister Currie spreekt waardering uit voor leerkrachten

Grantangi, wi o seti Sranan bun

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 oktober 2025 16:02
in Suriname
currie en leerlingen en leerkrachten binnneland school onderwijs

In verband met Wereldleerkrachtendag 2025, heeft minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur een boodschap gericht aan alle leerkrachten in Suriname.

Deze dag, jaarlijks uitgeroepen door de UNESCO, staat wereldwijd in het teken van het erkennen van de cruciale rol die leerkrachten spelen in de ontwikkeling van individuen en samenlevingen.

In zijn verklaring benadrukte minister Currie dat leerkrachten de fundamenten vormen waarop de toekomst van Suriname wordt gebouwd.

“De leerkracht is de begeleider van de kinderen van Suriname naar een succesvolle toekomst, zodat zij zichzelf een plaats kunnen verwerven in het arbeidsveld en als nieuwe leiders Suriname naar een hoger niveau van welvaart en welzijn kunnen brengen,” aldus de bewindsman.

Het thema van Wereldleerkrachtendag 2025 – “Empowerment van docenten: veerkracht versterken, duurzaamheid opbouwen” – sluit volgens Currie nauw aan bij de gezamenlijke verantwoordelijkheid om het Surinaamse onderwijs te versterken.

“We zullen het samen moeten doen. Leerkrachten door kennis- en ervaringsuitwisseling, maar ook door in samenwerking de leerlingen, ouders en de gehele samenleving actief te betrekken,” zei de minister.

Currie sprak verder zijn grote waardering en dankbaarheid uit aan alle leerkrachten voor hun toewijding, inzet en roeping.

“Ik wens jullie allen een gezegende Wereldleerkrachtendag toe. Grantangi, wi o seti Sranan bun. Wi o span anu makandra,” besloot hij.

ShareTweetSend

Meer berichten

kind school les
Suriname

DNA-lid Cotino prijst regering: Voor het eerst sinds jaren starten alle scholen tegelijk

[Aggregator] Downloaded image for imported item #415014
Suriname

Man (65) verdrinkt na sprong in trens te Saramacca

[Aggregator] Downloaded image for imported item #415088
Suriname

Nieuwe transmissielijn brengt vooruitgang voor de Van Pettenpolder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws