• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Milieuactivisten in Suriname protesteren tegen komst Bolsonaro

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 January 2022 05:06
in Nieuws
erlan sleur milieuactivist protest bolsonaro

GFC NIEUWSREDACTIE- Milieuactivisten in Suriname zullen vandaag in de binnenstad van Paramaribo protesteren   tegen de komst van de Braziliaanse president Jair Bolsonaro.

“Deze racist en vernietiger van de Amazone komt hier om over projecten “Arco Norte” te praten die de nekslag zullen betekenen voor de longen van de Aarde,” zegt milieuactivist Erlan Sleur.

“Toon solidariteit met de inheemsen in Brazilië wiens landenrechten door de regering Bolsonaro worden vertrapt. Moorden op inheemse leiders zijn toegenomen en worden niet bestraft. FORA BOLSONARO. STOP BOLSONARO,” aldus Sleur op zijn Facebookpagina.

Volgens Sleur wordt het project Arco Norte een nog grotere ramp voor de Amazone.

President Bolsonaro die volgens hem al vele beslissingen heeft genomen die funest zijn voor de Amazone en de inheemsen, wil het project Arco Norte om meer toegang te krijgen tot havens in het noorden van Brazilië doordrukken.

Hiervoor heeft hij ook de landen Guyana, Suriname en Frans-Guyana op het oog om wegen door te trekken. Deze projecten zouden de nekslag betekenen voor het Amazone regenwoud en alles en iedereen die daar woont.

“De Surinaamse regering die met veel tamtam de komst van deze internationale paria aankondigt, begrijpt blijkbaar niet dat dit project Arco Norte voor Suriname een ramp zal betekenen”.

“Wij lusten Bolsonaro niet in Suriname, minister Ramdin, ga eerst je huiswerk maken alvorens je met allerlei fanfare je projecten en agenda aankondigt, zoals je blunders met HPSG en Dubai-expo,” aldus Sleur.

ShareTweetSend

Meer berichten

Nike Apache Sounding
Suriname

Amerikaanse ambassade herdenkt raketlanceringen in Coronie

Man en meisje
Lifestyle

Wat de gewoonte om vreemden oom en tante te noemen zegt over Suriname

VSB X OGM 1200x897
Suriname

VSB pleit voor taskforce Local Content en versterking NMA

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws