• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Mijnbouwrechten in bufferzone waterkrachtwerken ingetrokken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 May 2022 03:00
in Nieuws
stuwmeer brokopondo stuwdam afobakadam wateroverlast overstroming

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen heeft samen met zijn directie, staf en de districtssecretaris van Brokopondo poolshoogte genomen bij de Afobaka krachtcentrale in Brokopondo, Suriname.

Tijdens dit bezoek is de delegatie breedvoerig ingelicht door Staatsolie Power Company Suriname (SPCS) over de beheersing van het waterpeil in het stuwmeer, de integriteit van de stuwdam, de huidige crisissituatie in de dorpen langs de Surinamerivier en communicatie.

Minister David Abiamofo geeft aan tevreden te zijn over het watermanagement en de interne monitoring van de waterkrachtwerken.

Ook zegt de bewindsman ten aanzien van de beheersing van de externe invloeden, te pleiten voor een multidisciplinair platform met relevante stakeholders. Dit, om zodoende gecoördineerde maatregelen te kunnen implementeren.

“Het gaat bij deze over de ongecontroleerde uitbreiding van woonkern Afobaka en om commerciële activiteiten in de nabijheid van de waterkrachtwerken.”

In dit kader heeft het ministerie in de afgelopen maanden alvast verleende mijnbouwrechten in de bufferzone van de waterkrachtwerken ingetrokken en zal het beleid van zero tolerance in dat gebied worden gecontinueerd.

Vanuit het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen zal worden nagegaan in welke mate haar communicatie units ter ondersteuning van SPCS kunnen dienen. Dit, ten behoeve van op maat gesneden en doelgerichte communicatie met de lokale gemeenschappen.

ShareTweetSend

Meer berichten

tarnadi remi
Suriname

Chevron informeert Coroniaanse gemeenschap over booractiviteiten in Blok 5

kirk charlie
Buitenland

Buitenlanders die moord Charlie Kirk toejuichen mogelijk niet meer welkom in Amerika

Sergio Yanes Preciado
Buitenland

Man breekt neus van Joodse vader voor ogen van zijn kinderen maar krijgt geen straf

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws