• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse mannen moeten leren hun handen thuis te houden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 april 2021 18:00
in Nieuws
man boos

GFC NIEUWSREDACTIE- Surinaamse mannen moeten aangeleerd worden om hun handen thuis te houden en te kiezen voor dialoog in plaats van fysiek of geestelijk geweld.

Er lijkt in ons land een toename te zijn van het aantal mishandelingsgevallen binnen de relationele sfeer. De aanleiding voor deze conflicten is in de meeste gevallen ontrouw binnen de romance of het vermoeden bedrogen te worden of zijn door een van de partners.

Een reden voor deze groei zou mogelijk te maken hebben met de komst van sociale media. Verschillende platforms maken het voor vrouwen veel gemakkelijker om in het geheim contacten te onderhouden met andere mannen. Dit kan zorgen voor veel onenigheid.

Dat staat in een bericht van het Kritische Surinaamse VrouwenCollectief (KSVC).

Het KSVC ziet een taak weggelegd voor de overheid. Die zou onder meer via het openbaar onderwijs veel meer aandacht kunnen besteden aan het thema huiselijk geweld. Ook moeten er voorlichtingscampagnes op poten worden gezet.

“Jongemannen moeten bovendien al vroeg aangeleerd worden dat het mishandelen van vrouwen niet acceptabel is. Er zou in dit kader al op de middelbare scholen of eerder ruime aandacht gegeven kunnen worden aan dit vraagstuk”, aldus het VrouwenCollectief.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname plein paramaribo vogels
Lifestyle

Kleine gebaren kunnen woonwijken Paramaribo veiliger en hechter maken

business vlucht reizen vliegen
Lifestyle

Business class naar Paramaribo zorgt voor opgetrokken wenkbrauwen bij Nederlanders

goud
Suriname

Regering verlaagt goudroyalty van 4,5 naar 3,5 procent om illegale handel tegen te gaan

BGVS-directeur Joemai werkt aan vernietiging van vervallen medicijnen en hervormingen in bedrijfsvoering
Suriname

BGVS meldt verlies van 1,3 miljoen dollar aan vervallen medicijnen bij minister

protest actie suriname
Suriname

Onderwijsbond dreigt met acties om loonongelijkheid

procureur generaal paragsingh
Suriname

Loonstrook procureur-generaal gaat viraal

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws