• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

LVV-directoraat Visserij organiseert vis silage trainingen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 november 2021 10:00
in Nieuws
vis vissen

GFC NIEUWSREDACTIE- De agrarische sector van Suriname heeft recentelijk kennis gemaakt met vis silage, een vloeibare organische meststof die zeer geschikt is voor de landbouwsector.

De productie hiervan is voortgevloeit uit het project “Sustainable Management of Bycatch in Latin America and Caribbean Trawl Fisheries” (REBYC-II LAC).

Het directoraat Visserij van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) wil zoveel als mogelijk bekendheid geven aan dit project middels trainingen en presentaties ten behoeve van stakeholders en belanghebbenden.

Op 9 november verzorgt het directoraat trainingen op het LVV-ressortkantoor, gevestigd op de zondagse markt te Kwatta en op het LVV-ressortkantoor te Houttuin.

Binnen het REBYC-11 LAC-project is in samenwerking met het directoraat Visserij een haalbaarheidsstudie uitgevoerd naar de mogelijke toepassingen van visafval en teruggooi. Deze studie heeft uitgewezen dat de productie van vis silage de meest interessante toepassing is voor Suriname.

In Suriname komt jaarlijks ontzettend veel visafval vrij. Verder wordt ongeveer 15.000 ton gevangen vis van minder tot niet-commerciële waarde als ongewenste bijvangst teruggegooid in zee.

Het is duidelijk dat zowel de bijproducten van de verwerkingsfabrieken als de teruggooi van de trawlvisserij een belangrijke grondstof is met veel mogelijkheden. Door bijvoorbeeld zuur toe te voegen aan visafval wordt hiermee op een goedkope manier vis silage of te wel vloeibare meststof vervaardigd.

Er is sedert de introductie van vis silage reeds een aantal trainingen verzorgt waaruit blijkt dat men open staat voor het gebruik hiervan.

Bekijk ook:

Suriname werkt aan strengere controle op migratie en verblijf buitenlanders

Vicepresident Rusland: ‘Eerste regeringsjaar stond in het teken van herstel, stabiliteit en goed bestuur’

Middels trainingen hoopt het ministerie van LVV belanghebbenden hierin verder te interesseren vis silage te produceren en te gebruiken. Voedselverspilling wordt hierdoor op verantwoorde en duurzame wijze verminderd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Melvin Bouva
Suriname

Suriname werkt aan strengere controle op migratie en verblijf buitenlanders

Regering bouwt volgens Rusland aan fundament voor duurzame ontwikkeling
Suriname

Vicepresident Rusland: ‘Eerste regeringsjaar stond in het teken van herstel, stabiliteit en goed bestuur’

Minister: ‘Rechten van kinderen met een beperking moeten in de praktijk worden gewaarborgd’
Suriname

Implementatie minimumnormen voor kinderen met een beperking officieel van start

Windenergie moet brandstofverbruik verminderen
Suriname

GranMorgu FPSO krijgt innovatieve windondersteuning tijdens overtocht van China naar Suriname

Betere herkenbaarheid van voertuigen kan automobilisten, motorrijders, fietsers en voetgangers extra tijd geven om op elkaar te reageren.
Lifestyle

Europese regels voor dagrijverlichting kunnen het verkeer in Suriname veiliger maken

Volgens Ramcharan moet iedere Surinamer toegang krijgen tot AI-onderwijs en digitale vaardigheden.
Suriname

Suriname dreigt volgens Ramcharan economisch achter te blijven zonder nationale AI-strategie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws