• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Lerarenstaking verlamt onderwijs: De maat is vol!

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 maart 2025 07:00
in Suriname
Protest actie staking

De staking van middelbare schoolleerkrachten houdt aan, en er is nog geen reactie vanuit het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC).

Leerlingen van de Algemene Middelbare School (AMS) roepen de overheid op om snel een oplossing te vinden. Ze maken zich zorgen over hun leerachterstand, die hun voorbereiding op repetities belemmert.

De leraren geven aan bereid te zijn het werk te hervatten, maar eisen dat hun achterstallige overuren eerst worden uitbetaald.

“Er is geen geld voor de hardwerkende leerkrachten, maar de afgelopen vijf jaar was er wel geld voor parlementariërs, ministers en de president om op staatskosten de wereld rond te reizen. En dan vergeten we de dure feestjes niet,” stellen enkele docenten verontwaardigd.

“Het geld is over de balk gesmeten, terwijl wij maanden wachten op ons salaris. De maat is vol!”

Ook leraren van het Surinaams Pedagogisch Instituut (SPI) zijn in actie gekomen vanwege onbetaalde overuren, salarissen van parttime docenten en uitblijvende gratificaties.

Daarnaast klagen zij over de hoge loonbelasting en de te lage vervoerstoelage. Als protest beperken zij hun lessen voorlopig tot 10.00 uur.

Ondertussen wachten zowel leerlingen als docenten op een reactie van het ministerie. De vraag blijft: hoe lang nog?

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kind school les
Suriname

Houtluizen veroorzaken extra onderhoudsdruk op Surinaamse scholen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #422709
Suriname

Nederlands Koningspaar sluit driedaags staatsbezoek af

man
Lifestyle

Bijgeloof rond ‘hebi’ blijft hardnekkig bestaan in Suriname

Koning Willem Alexander
Lifestyle

Nederlandse koning en koningin populair onder Surinamers, blijkt uit gesprekken

surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam
Suriname

Nieuwe directieaanstelling moet toekomst Surinam Airways versterken

polymarket chan santokhi
Suriname

Bewijs ontbreekt voor claim dat Santokhi en echtgenote $730 miljoen bezitten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws