• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Leiders Caricom en Cuba houden informele besprekingen in marge G77

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 september 2023 06:20 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:39
in Nieuws, Suriname
vergadering samenwerking meeting

GFC NIEUWSREDACTIE- In de marge van de G77+China Summit die in Havana, Cuba, wordt gehouden is er op 16 september 2023 een informele bijeenkomst geweest tussen delegatieleiders van de Caribische Gemeenschap (Caricom) en de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel Bermúdez.

Chandrikapersad Santokhi en minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) hebben geparticipeerd aan de besprekingen in het Palacio de las Convenciones waar de G77 wordt gehouden.

Diverse belangrijke, mondiale en regionale kwesties werden daarbij besproken. Onder andere klimaatverandering, klimaatfinanciering en de hervormingen van multilaterale instituties.

De Cuba en Caricom leiders zijn het ermee eens dat een rechtvaardiger systeem noodzakelijk is, waarbij de stem van de ontwikkelingslanden niet genegeerd mag worden.

Daarnaast bestaat de noodzaak om het bestaande diepgaand te evalueren en te hervormen. Hierbij denkt men onder andere aan hervormingen bij de VN Veiligheidsraad, het Internationaal Monetair Fonds en de Wereldbank.

Gelijkheid en respect moeten centraal staan. Voorts zijn de regeringsleiders van de Caricom solidair met Cuba en zien het land als een cruciale partner om vraagstukken in de regio op te lossen.

De jarenlange embargo op Cuba door de Verenigde Staten van Amerika moet zo spoedig mogelijk opgeheven worden.

De Caricom en Cuba zullen de samenwerkingsgebieden uitbreiden en de bestaande samenwerking verder intensiveren.

Bekijk ook:

Familiebezoek uit Suriname botst vaak met het drukke leven in Nederland

Woningbouwproject Koela krijgt vorm, eerste woningen zichtbaar

De partnerschap is constant gebleven ondanks de steeds veranderende politieke, sociale, economische en ecologische contexten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Familiebezoek tussen Suriname en Nederland draait vaak niet alleen om geld, maar ook om tijd en verwachtingen. Foto: Schiphol airport
Lifestyle

Familiebezoek uit Suriname botst vaak met het drukke leven in Nederland

Waarnemend president brengt werkbezoek aan bouwlocatie.
Suriname

Woningbouwproject Koela krijgt vorm, eerste woningen zichtbaar

Politie De Nieuwe Grond arresteert man na ernstige bedreiging van buurvrouw.
Suriname

Buurman Ram aangehouden na doods- en verkrachtingsbedreigingen

Onafhankelijke commissie beoordeelt medische noodzaak.
Suriname

Misiekaba: minister bepaalt niet wie voor behandeling wordt uitgezonden

Minister Uraiqit Ramsaran van Defensie
Suriname

Defensieminister: vier keer meer sollicitanten dan verwacht voor Nationaal Leger

Slachtoffer verloor vermoedelijk controle tijdens afdaling.
Suriname

Braziliaanse gouddelver overlijdt na ATV-ongeval in Sipaliwini

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws