• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Leerlingen de dupe van egoïsme en amateurisme onderwijsgevenden Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 July 2023 20:00 - Geüpdatet op 23 October 2023 14:36
in Opinie
meisje school klas kind leerling

OPINIE- Het wordt steeds duidelijker dat een aanzienlijk aantal leraren in Suriname niet uit passie voor het onderwijsvak heeft gekozen. Velen hebben dit beroep gekozen omdat er in hun studietijd weinig andere opties waren.

Deze observatie wordt ondersteund door het groeiende egoïsme in deze beroepsgroep. Sommigen suggereren dat zij de enige zijn die door de huidige economische recessie worden getroffen, wat misleidend is. In vergelijking met andere beroepen werken onderwijzers minder uren per week en jaar.

Bovendien wordt er door velen kritiek geuit op het gebrek aan inzet in de lesvoorbereiding en in hun voortdurende professionele ontwikkeling. Het frequente staken, klagen en vragen om loonsverhoging vormen een schril contrast met hun daadwerkelijke prestaties in het onderwijs.

Het meest constructieve advies voor deze groep zou zijn om zich te concentreren op hun eigen professionele ontwikkeling en zich te committeren aan het overbrengen van deze kennis op hun leerlingen.

Het frequente staken suggereert dat het belang van de leerlingen geen prioriteit meer is voor veel leraren, een houding die ze zonder enige schaamte tonen.

Uit de huidige situatie blijkt dat er bij veel onderwijsgevenden sprake is van een gebrek aan professionele betrokkenheid en toewijding aan de educatieve ontwikkeling van hun leerlingen.

Dit is zorgwekkend, want onderwijs speelt een cruciale rol in het vormgeven van de toekomstige generaties.  Een herbeoordeling van de onderwijsmethoden en professionele ethiek van de docenten is daarom nodig.

Dit is een belangrijk moment voor introspectie, zelfevaluatie en verbetering voor onderwijsprofessionals in Suriname, met het oog op het verbeteren van de kwaliteit van onderwijs en het welzijn van de leerlingen.

Foto ter illustratie.

S. Cruden

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSend

Meer berichten

vorswijk dinotha
Opinie

Grondroof in stichtingsjasje en de laffe stilte van de politiek

geerlings simons en gregory rusland
Opinie

Twee maanden regering Simons-Rusland: onsamenhangend en rancuneus

Gevangenis cel
Opinie

Softdrugsdealers in cel, cocaïnebaronnen onaangeraakt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws