• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Langere schooltijden in Suriname onder vuur: Te veel logistieke problemen, eerst randvoorwaarden verbeteren

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 maart 2024 08:00
in Suriname
LVV leert leerlingen van Alexander Sweetschool planten

Op social media is er kritiek losgebarsten over het voorstel voor langere schooltijden in Suriname.

Verschillende gebruikers uiten hun zorgen en ongenoegen over de haalbaarheid en de noodzaak van dit voorstel.

Een van de veelgehoorde kritieken is dat het klimaat in Suriname het niet toelaat om langere schooltijden in te voeren.

Er wordt opgeroepen om eerst te werken aan het onderhoud van schoolgebouwen, vooral de toiletten en schoolterreinen.

Ook wordt er gepleit voor betere salarissen voor leerkrachten en het op orde brengen van administratieve zaken, zoals gratificaties en aktes.

Bekijk ook:

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Daarnaast wordt er gewezen op de uitdagingen voor leerkrachten die zelf kinderen hebben, nog studeren of buiten de stad werken. Er wordt gevraagd hoe het ministerie hiermee zal omgaan.

Een andere gebruiker benadrukt dat onder de huidige omstandigheden, met slecht meubilair, kapotte toiletten en gebrek aan basisbehoeften, leerlingen niet gemotiveerd zullen zijn om hun best te doen. Er wordt ook gewezen op diefstal op scholen, zowel door leerlingen als leerkrachten.

Sommigen maken zich zorgen over de praktische aspecten van langere schooltijden, zoals het verkeer tussen 12:00-14:00 uur en 16:30u – 18:00 uur, dat al een ramp is. Met schooltijden tot 15:00 uur zou dit alleen maar erger worden, met problemen voor overheidspersoneel, schoolkinderen en particulier personeel.

Er wordt geconcludeerd dat er eerst aandacht moet zijn voor de basisbehoeften van scholen, zoals meubilair en toiletgroepen, voordat er wordt overgegaan tot het introduceren van langere schooltijden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

AZP krijgt grootschalige renovatie als onderdeel van hervorming gezondheidszorg.
Suriname

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad versterken samenwerking via nieuw akkoord
Suriname

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

Onderwijsminister ziet positieve voortgang in gesprekken met bonden.
Suriname

Loononderhandelingen onderwijssector binnenkort van start

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws