• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Landelijke actie bond bij de Energie Bedrijven Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 februari 2024 11:43
in Suriname
Foto EBS

Bedrijfsleven vraagt EBS om meer voorspelbaarheid bij loadshedding.

De ochtend begon met een abrupte stilstand bij de Energie Bedrijven Suriname (EBS), aangezien de werknemers van de OWOS-bond hun taken neerlegden.

Bondsvoorzitter Marciano Hellings zegt dat dit besluit werd genomen tijdens de algemene ledenvergadering (ALV) die gisteren plaatsvond. De Algemeen Directeur, Leo Brunswijk, is schriftelijk op de hoogte gebracht van dit besluit.

Het geschil draait om het tegenvoorstel van de directie met betrekking tot koopkrachtversterking en benzinecompensatie.

De ALV is het niet eens met dit voorstel en voelt zich niet serieus genomen door de directie. Het tegenvoorstel werd unaniem verworpen door de leden, waarna werd besloten om landelijk het werk neer te leggen.

Vanmorgen waren de EBS-werknemers te vinden op het terrein, waar het werk stil lag.

Hellings heeft aangekondigd dat er 48 uur dispensatie is verleend aan werknemers van vitale diensten, zoals opwekking, nieuwbouw transmissie, troubleshooting, gaslevering aan ziekenhuizen en zorginstellingen.

De situatie blijft onzeker, aangezien beide partijen tot nu toe vasthouden aan hun standpunten. Dit geschil heeft niet alleen directe gevolgen voor de werknemers en de EBS, maar kan ook bredere implicaties hebben voor de energievoorziening en de economie van Suriname.

Mis dit niet:

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

geld euro
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Minister Melvin Bouva presenteerde samen met stuurcommissievoorzitter Juan Pawiroredjo de Suriname Diplomatic Week, die van 18 tot en met 24 november plaatsvindt. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

stroom energie ebs
Lifestyle

Wat betekent het dreigende stroomtekort in Suriname voor huishoudens?

Bedrijfsleven wil meer rechtszekerheid in nieuwe douanewetgeving.
Suriname

VSB vraagt aandacht voor resterende knelpunten in ontwerp-Algemene Douanewet

Initiatiefnemer Governance, Suriname Prekash Ramsingh.
Nederland

Surinaamse en Nederlandse organisaties bundelen krachten voor opleiding van toezichthouders

Viering 1 juli in het Nelson Mandela Park, Nederland. Archieffoto Stg. Grani.
Suriname

Stichting Grani wil onafhankelijk fonds voor Surinaamse herstelmiddelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws