• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Elektriciteitstarieven stijgen met 40%, huishoudens onder economische druk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 februari 2025 07:00
in Suriname
Stroom energiebesparing kabel stekker

Klanten van de Energie Bedrijven Suriname (EBS), in het bijzonder particuliere huishoudens, hebben de afgelopen dagen bij verschillende betaalpunten geconfronteerd met een aanzienlijke verhoging van de elektriciteitstarieven.

Volgens betrouwbare bronnen heeft de regering, zonder voorafgaande waarschuwing, een substantiële aanpassing doorgevoerd die leidt tot een tariefstijging van tot wel 40 procent.

Deze tariefaanpassing is de zoveelste verhoging sinds de huidige president aantrad en het programma van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) werd geïmplementeerd.

Hierdoor ervaren burgers een groeiende financiële druk, terwijl er weinig verlichting lijkt te komen voor de getroffen huishoudens.

Het economisch beleid van de regering, dat op het oog vooral gericht is op het realiseren van structurele investeringen en het versterken van de infrastructuur, wordt door de bevolking als zwaar belastend ervaren.

Opmerkelijk in deze context is dat de regering, ondanks de heersende onvrede en de financiële last voor de burgers, tegelijkertijd aandringt op een tweede termijn.

Deze combinatie van ingrijpende tariefaanpassingen en het verlangen naar herverkiezing voedt de zorgen over de toekomstige economische koers van Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Kabinet President Simons - Rusland
Suriname

Suriname stabiliseert brandstofprijzen met price cap methode vanaf 17 maart

kapper barber kapsalon haar knippen
Lifestyle

KIVC waarschuwt voor misleidende adviezen bij kappers in Suriname

oog
Lifestyle

Nederlanders nemen Surinaamse term voor oogontsteking over

Kaarsen
Suriname

44-jarige voetganger sterft na wekenlange strijd in ziekenhuis

brand
Suriname

Containerwoning en materieel ondernemer in vlammen opgegaan, mogelijk brandstichting

simons en jetten
Nederland

Suriname en Nederland willen samenwerking verdiepen na eerste gesprek tussen Simons en Jetten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws