• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Kritische burger: Onderwijs stort in zonder snelle oplossingen

Minister moet nu het verschil maken voor leerkrachten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 september 2025 08:00
in Suriname
onderwijs docent school leerkracht klas

Foto ter illustratie.

Een kritische burger reageert op de recente uitspraken van de minister van Onderwijs over de positie van leerkrachten.

Volgens hem spreekt de minister geen onwaarheden, maar ook geen woorden die hoop of inspiratie geven. “Leerkrachten verdienen beter, willen wij ze behouden. Een beter loon is alvast een begin,” stelt hij.

De minister gaf aan dat de beloning van leerkrachten niet uitsluitend binnen zijn bevoegdheid valt, maar deel uitmaakt van een breder bestel dat ook zorgpersoneel, politie en militairen omvat.

De burger erkent dit, maar benadrukt dat snelle oplossingen noodzakelijk zijn om het onderwijs niet volledig te laten instorten.

Hij doet daarom enkele concrete voorstellen: perspectief bieden via middelen uit de olie- en gasinkomsten, prestatiegebonden incentives voor leerkrachten, sponsoring van schoolrenovaties door bedrijven, gratis busvervoer voor leerkrachten, het opwaarderen van de kweekschool, herintroductie van effectieve oude systemen, en structurele investeringen in boeken en leermiddelen.

“De maatregelen hoeven niet allemaal tegelijk, maar er moet nú een begin worden gemaakt,” waarschuwt hij. “Anders bent u slechts de zoveelste minister die geen verschil brengt.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

restaurant diner eten
Lifestyle

Lange wachttijden in restaurants leiden tot frustratie bij klanten

oliebollen
Lifestyle

Oliebollen tijdens de jaarwisseling: hoe populair zijn ze in Suriname?

law 6808677 1280
Suriname

“Rechter wijst rectificatie-eis SLM af: geloofwaardigheid en toekomst onder druk”

vhp chan santokhi en harriet ramdien
Suriname

VHP zou volgens berichten druk bezig zijn met plannen voor straatprotesten

student boek
Suriname

Duizenden studenten wachten op SRD 1.000 per maand

surinam airways slm airbus OUD
Suriname

Geen inzage herstelplan leidde volgens Ravenberg tot misstanden bij SLM

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws