• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kritiek op gezondheidszorg groeit, SZF-kaart biedt geen garantie op betaalbare zorg

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 april 2025 10:00
in Gezondheid, Suriname
bruistablet ziek griep koorts senior bejaard bed medicijn

Een verontruste burger heeft publiekelijk zijn ongenoegen geuit over de hoge kosten van medicijnen, ondanks het bezit van een SZF-kaart.

De burger moest SRD 695,- betalen voor noodzakelijke medicatie en vraagt zich in wanhoop af: “Moet medicatie niet gratis zijn?”

Volgens de burger is hij momenteel werkloos en beschikt hij enkel over de SZF-kaart om toegang te krijgen tot basisgezondheidszorg. Desondanks blijft hij geconfronteerd worden met aanzienlijke kosten. “Wij gaan echt dood in dit land,” verzucht hij.

De uitgave van honderden Surinaamse dollars aan medicijnen brengt niet alleen financiële druk met zich mee, maar roept ook vragen op over de effectiviteit en dekking van het SZF-stelsel, dat juist bedoeld is om burgers zonder vast inkomen toegang te bieden tot medische zorg.

Deze situatie staat niet op zichzelf: steeds meer burgers geven aan dat zij hoge bedragen moeten neertellen voor medicijnen die zij dringend nodig hebben, terwijl zij formeel in aanmerking komen voor ondersteuning via overheidsregelingen.

De klacht onderstreept de bredere zorgen over de betaalbaarheid van de gezondheidszorg in Suriname, zeker voor de meest kwetsbare groepen.

Er is dringend behoefte aan duidelijkheid en structurele verbetering, zodat gezondheidszorg toegankelijk blijft voor iedereen, ongeacht inkomenspositie.

Mis dit niet:

KIBII Foundation en Stichting Kracht voor de Toekomst investeren in jeugd en cultuur

Vertrekkend Franse ambassadeur blikt terug op vier jaar samenwerking en pleit voor ratificatie grensprotocol

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Jong talent schittert tijdens dans- en drumoptreden in Beatrixtheater
Suriname

KIBII Foundation en Stichting Kracht voor de Toekomst investeren in jeugd en cultuur

Nicolas de Lacoste eerder dit jaar tijdens een bezoek aan stg. Mulokot
Suriname

Vertrekkend Franse ambassadeur blikt terug op vier jaar samenwerking en pleit voor ratificatie grensprotocol

Illustratiefoto.
Suriname

Ministerie van Financiën ontkent betalingsachterstanden voor arrestantenvoeding

Grootschalige controleoperatie gaat begin augustus van start.
Suriname

Politie, brandweer en BOG slaan handen ineen voor controles Wanica Zuid-Oost

Dorpshoofd vraagt president om bescherming gezondheid en grondenrechten
Suriname

Dorpshoofd Pikin Saron vraagt president om bescherming gezondheid en grondenrechten

Suriname wil expertise diaspora beter benutten voor nationale ontwikkeling
Suriname

Surinaamse ambassade in Nederland en diasporaorganisatie zetten in op intensievere samenwerking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws