• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Krabbenmentaliteit in Suriname schaadt vooruitgang samenleving

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 februari 2025 02:00
in Lifestyle, Suriname
vrouw werk kantoor

Foto ter illustratie.

Lifestyledeskundige en trendwatcher Patricia Wong legt in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle uit waarom sommige mensen in Suriname elkaar niets gunnen, een fenomeen dat vaak wordt aangeduid als de “krabbenmentaliteit”.

Dit verwijst naar het beeld van krabben in een emmer: zodra één krab probeert te ontsnappen, trekken de anderen hem weer naar beneden.

Volgens Wong ligt de oorzaak van deze houding verankerd in sociale en historische factoren.

“Suriname kent een lange geschiedenis van strijd en ongelijkheid.

Dit heeft ertoe geleid dat sommige mensen onbewust in een overlevingsmodus leven, waarin ze succes van een ander als een bedreiging zien in plaats van als inspiratie,” zegt ze.

Daarnaast speelt volgens haar de manier waarop succes in ons land wordt beleefd een grote rol.

“Mensen vergelijken zichzelf voortdurend met anderen, vooral in onze Surinaamse samenleving waar materiële status vaak bepalend is.

Als iemand in hun omgeving vooruitgang boekt, kan dat gevoelens van onzekerheid of zelfs afgunst oproepen.”

Hoe ga je ermee om als je merkt dat anderen jou niets gunnen?  Wong adviseert om je niet te laten meeslepen door negatieve energie.

“Focus op je eigen groei en omring jezelf met mensen die jou wél ondersteunen. Daarnaast helpt het om compassie te tonen. Vaak komt afgunst voort uit onzekerheid of een gebrek aan eigen kansen.”

Zij wijst erop dat samenwerking en onderlinge steun juist de sleutel zijn tot vooruitgang. “Wanneer we elkaar omhoog helpen in plaats van naar beneden trekken, profiteert de hele Surinaamse gemeenschap.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zonne energie project
Suriname

Zonneproject brengt hoop en ontwikkeling naar Boven-Suriname

Zwaailicht politie
Suriname

Tieners opgepakt na brute beroving langs Indira Gandhiweg

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436602
Suriname

Celos slaat alarm over tekort aan landbouwonderzoekers

wateroverlast
Suriname

Structurele aanpak wateroverlast in Wanica Centrum van start

brunswijk simons
Suriname

Megablok NDP en VHP kan Brunswijk en Rusland keihard buitenspel zetten

Kaarsen
Suriname

Tragisch incident eist leven bij Zhi Jhin mijn

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws