• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Koeler klimaat zou Suriname mogelijk productiever maken

Ida Thornhill door Ida Thornhill
17 oktober 2025 02:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
paramaribo centrum zwartenhovenbrugstraat

Binnen een besloten WhatsAppgroep van enkele buitenparlementaire politici is deze week een opmerkelijke discussie ontstaan over een onderwerp waar zelden over wordt gesproken.

Het warme klimaat als mogelijke rem op de productiviteit in Suriname. Volgens sommigen zou het land veel meer kunnen presteren als de temperaturen hier vergelijkbaar waren met die in landen als Nederland.

De discussie begon met de vraag of de aanhoudende tropische hitte misschien invloed heeft op de werklust en het concentratievermogen van de bevolking.

Enkele deelnemers opperden dat de middagwarmte een onbewuste vermoeidheid veroorzaakt waardoor mensen minder efficiënt functioneren.

“Als we dagelijks middagtemperaturen tussen de 10 en 20 graden hadden, zouden we misschien een wereld van verschil merken,” schreef een van de betrokkenen.

Een mini-onderzoek van GFC Nieuws laat zien dat de gedachte niet geheel uit de lucht gegrepen is. Verschillende studies tonen aan dat extreme hitte de productiviteit inderdaad kan beïnvloeden.

Bij hoge temperaturen neemt de alertheid af en daalt de fysieke inspanning, vooral in beroepen waarbij men veel buiten werkt.

Tegelijkertijd wijzen anderen erop dat Suriname juist voordeel haalt uit zijn tropische omstandigheden. De landbouw, het toerisme en de energievoorziening draaien grotendeels op het warme, vochtige klimaat.

Bovendien zijn Surinamers volgens een analyse door de jaren heen gewend geraakt aan deze omstandigheden en hebben ze hun werktempo daarop afgestemd.

De discussie in de WhatsAppgroep laat zien dat de relatie tussen klimaat en prestaties veel complexer is dan op het eerste gezicht lijkt.

Toch blijft de vraag hangen: zouden we in een koeler Suriname echt harder werken, of juist iets essentieels verliezen van onze ontspannen levensstijl?

ShareTweetSend

Meer berichten

plastic zak vuilniszak
Gezondheid

Microplastics nu ook in menselijke botten aangetroffen

Shampoo haren wassen kapper
Lifestyle

Vermoedens over namaakshampoos en crèmespoelingen in Suriname

begrafenis dood kist
Lifestyle

Surinaamse dame raakt ‘in trance’ na begrafenisbezoek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws