• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

KIVC pleit voor rigoureuzer beleid rondom fouilleren mensen op straat in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 juli 2023 14:00
in Lifestyle, Nieuws
fouilleren

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) pleit voor een rigoureuzer beleid rondom het fouilleren van mensen op straat in Suriname.

Het VrouwenCollectief stelt voor dat de politie een vast patroon zou moeten hanteren om zowel jongeren als ouderen steekproefsgewijs te fouilleren.

Volgens het KIVC moet eventuele wetgeving die dit belemmert, zo snel mogelijk worden aangepast. Het Collectief gelooft dat er momenteel te weinig controle is op het illegaal bezit van vuur- en steekwapens, een zorgwekkende situatie die de veiligheid in de samenleving bedreigt.

Het stelt ook voor om zwaardere straffen op te leggen aan personen die illegaal wapens bezitten, om zo een duidelijke afschrikwekkende boodschap af te geven en toekomstige overtredingen te ontmoedigen.

Bovendien wordt gewezen op de voordelen van preventief fouilleren. Een dergelijk beleid kan potentiële overtreders afschrikken, de politie in staat stellen om illegale wapens sneller te detecteren en in beslag te nemen, en uiteindelijk bijdragen aan een veiliger straatbeeld.

Preventief fouilleren kan ook de betrokkenheid van de gemeenschap bij de openbare veiligheid vergroten, de interactie tussen politie en burgers verbeteren en het vertrouwen in de wetshandhaving versterken.

Het is, zo wordt verder medegedeeld, echter van essentieel belang dat dergelijke maatregelen op een niet-discriminerende en respectvolle manier worden uitgevoerd, om de rechten van alle burgers te waarborgen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Pakittow Stephano Biervliet
Suriname

Activist Stephano “Pakittow” Biervliet onder vuur na steun voor koopkrachtmaatregelen regering

President Simons feliciteert Surinaamse vrouwen met Internationale Vrouwendag tijdens regeringspersconferentie
Suriname

President Simons feliciteert vrouwen met Internationale Vrouwendag en benadrukt voorwaarden

gemeenteraad
Nederland

Kunnen Nederlanders in Suriname stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen?

insect pesticide dengue bespuiten muskiet
Suriname

Frustratie bij burgers na update minister over chikungunya-uitbraak

IICA-vertegenwoordiger Delice zegt dat klimaatverandering ongelijkheden voor vrouwen in landbouw vergroot
Suriname

IICA-vertegenwoordiger: klimaatverandering vergroot ongelijkheid voor vrouwen in landbouw

lift azp werkt niet
Suriname

Patiëntenlift AZP al bijna twee maanden defect: patiënt via trap gedragen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws