• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Kerstdiner bij Airbus eindigt in massale ziekenhuisopname: 700 werknemers ziek

P. Peterson door P. Peterson
24 december 2023 17:54
in Nieuws, Opmerkelijk
restaurant 690975 1280

Een luxueus kerstdiner voor 2.600 werknemers van de Franse luchtvaartgroep Airbus Atlantic heeft geleid tot een massale uitbraak van gastro-enteritis, waarbij 700 medewerkers ziek werden.

De gezondheidsautoriteiten zijn een onderzoek gestart om de oorzaak van de uitbraak te achterhalen.

Het kerstfeest, dat werd georganiseerd door het bedrijfsrestaurant op de locatie Montoir-de-Bretagne in de regio Loire-Atlantique, bood delicatessen zoals foie gras, sint-jakobsschelpen, kreeft en tournedos, gevolgd door desserts van ijstaarten en hazelnoot-chocolademousse voor slechts €15 per persoon.

Na de festiviteiten op 14 december vertoonden de getroffen werknemers “klinische symptomen van braken en/of diarree”, waarbij de meesten binnen 24 tot 48 uur na de maaltijd ziek werden.

Gezondheidsfunctionarissen hebben nog geen oorzaak voor de massale vergiftiging vastgesteld en onderzoeken of het gaat om een bacterie in het voedsel of een zeer besmettelijk gastro-enteritisvirus.

Een woordvoerder van Airbus benadrukte dat niemand “ernstig ziek” was geworden. “De zaak is nu in handen van de gezondheidsautoriteit, die het onderzoek leidt.”

Airbus Atlantic, een dochteronderneming van ’s werelds grootste vliegtuigbouwer Airbus, heeft 15.000 werknemers in vijf landen.

Een medewerker, alleen geïdentificeerd als Nolwenn, vertelde aan de krant Ouest-France: “Ik had kolieken en hoofdpijn zoals ik nog nooit eerder had gehad. Het was erger dan bevallen.”

Jean-Claude Iribarren, secretaris van de ondernemingsraad van Airbus Atlantic, benadrukte dat het eten werd bereid door de kantine van het bedrijf en dat onderzoek naar de oorzaak nog enkele dagen zal duren.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

adhin chan santokhi uitvaart
Nieuws

DNA-voorzitter Adhin eert nalatenschap Santokhi tijdens uitvaart

irfaan ali santokhi
Nieuws

President Ali eert Santokhi en pleit voor eenheid rond Corantijnrivier

verkenningsvliegtuig guyana
Suriname

India levert verkenningsvliegtuig aan Guyana tegen achtergrond van regionale spanningen

handboeien arrestatie aangehouden 3
Suriname

Man aangehouden na bedreiging partner met vuurwapen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434427
Suriname

Man vijf dagen vermist, dood aangetroffen in Brokopondo

Update bouw brug over de Corantijn rivier
Buitenland

Guyanese scheepvaartsector wijst voorstel Suriname over vrijstellingen Corantijnrivier af

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws