• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Jongeren leren op creatieve wijze ‘goed doen’ tijdens Good Deeds Day Training

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 april 2025 04:30
in Suriname
good deed day

Vijftien jongeren hebben tijdens een driedaagse training op creatieve wijze geleerd om een positieve bijdrage te leveren aan de samenleving.

De training vond plaats van 4 – 6 april op O.S. Latour 1 en werd georganiseerd in het kader van Good Deeds Day 2025, in samenwerking met SuriCorps for Development en Para’s Media.

De deelnemers – jongens en meisjes tussen 11 en 15 jaar – namen kosteloos deel aan de KIDZ Video, Foto en Acteer Basistraining.

Tijdens de sessies leerden zij de basisvaardigheden van filmen, videobewerking (onder meer met CapCut), en acteren voor de camera.

Het hoogtepunt van het traject was de eindopdracht, waarin de jongeren zelf een korte video maakten waarin zij een ‘goede daad’ uitvoerden en dit creatief in beeld brachten.

Creatieve successen en talentontwikkeling

Volgens projectleider Carilyn Doelwijt was het indrukwekkend hoe snel de kinderen de technische vaardigheden onder de knie kregen.

“We onderschatten kinderen soms, maar wat betreft technologie zijn ze verrassend vaardig,” aldus Doelwijt. “Belangrijker nog is dat ze hun positieve daad niet alleen hebben uitgevoerd, maar ook vastgelegd en gepresenteerd.”

De presentatie van de zelfgemaakte video’s vond plaats op de slotdag van de training. De beste video’s werden beloond met prijzen.

In totaal werkten 15 vrijwilligers van SuriCorps en twee instructeurs van Para’s Media aan het project mee.

De lessen werden verzorgd door Cafiēr Misiedjan van Para’s Media. “De jongeren gaven zelf aan veel geleerd te hebben. Ze pasten de kennis uit het theoretisch gedeelte uitstekend toe in hun creatieve eindproduct.”

Een waardevolle investering in jeugd en samenleving

Voorzitter van SuriCorps en country leader van Good Deeds Day Suriname, Humphrey Dundas, kijkt met tevredenheid terug op het project.

“Het was een bijzonder geslaagd initiatief dat zeker een vervolg verdient. We willen deze vorm van creatieve en maatschappelijke vorming op grotere schaal aanbieden.”

Good Deeds Day is een wereldwijde beweging van vrijwilligersorganisaties die sinds 2007 jaarlijks in actie komen om iets goeds te doen voor de samenleving.

Suriname neemt dit jaar voor de vijfde keer deel aan deze internationale dag, die dit jaar plaatsvond op 6 april. Later dit jaar volgen nog meer maatschappelijke activiteiten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

KLM Boeing 777
Nederland

KLM-kist uit Suriname arriveert bijna vier uur later op Schiphol door probleem op Zanderij

hond eten
Lifestyle

Dierenvrienden pleiten voor gratis voeding en goedkopere dierenartszorg in Suriname

koken bakken olie frituur keuken eten restaurant
Gezondheid

Getuige slaat alarm over gebruik van oude bakolie bij visverkoper Paramaribo

Kong Ngie Tong Sang paramaribo chinees
Lifestyle

CBS-cijfers tonen dat Chinezen het goed doen in Nederland, maar ook in Suriname, zegt ondernemer

jarbandhan 1
Suriname

DNA-lid uit wederom zorgen over onderwijscrisis na massale ontheffingen

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

Luchtvaartveiligheid onder druk door verslechterende arbeidsomstandigheden luchtverkeersleiders

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws