• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Jonge kunstenaars overhandigen schilderij aan president Santokhi

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 november 2021 12:00
in Nieuws
schilderij srefidensi

GFC NIEUWSREDACTIE- Een groep jonge kunstenaars heeft in het kader van 46 jaar Srefidensi van Suriname een schilderij aangeboden aan president Chandrikapersad Santokhi.

De kunstenaars waren door de kunstorganisatie Artycul via parlementariër Sidik Moertabat in contact gebracht met het staatshoofd.

Santokhi heeft volgens Moertabat aangegeven dat de regering voor de komende generatie werkt. “Vandaar ook zijn bereidheid om de groep te ontvangen.” Moertabat achtte het nodig de jongeren, die hem benaderd hadden, te ondersteunen in hun bijdrage aan de Surinaamse kunst.

Het kunstwerk is gemaakt door Kevin Ferrier, Anuncyata Goudzand en Derrik Tjon tijdens een Live Painting Event op 25 november 2020. Deze activiteit werd georganiseerd door Artycul. De kunstorganisatie werd tijdens de overhandiging vertegenwoordigd door Sabriyah Ashim.

Artycul houdt zich bezig met het promoten van kunstwerken en organiseren van kunstevents. De kunstenaars voelen zich vereerd door het staatshoofd ontvangen te zijn.

Op het schilderij wordt Suriname, een jonge natie vol toekomst, uitgebeeld als een baby op handen gedragen en verbonden met een boom.

Het staatshoofd toonde zich onder de indruk van het vele groen en de rivier in het schilderij. Dit beeld voerde hem terug naar de bezorgdheid over het klimaat en de waarde van ons water.

Mis dit niet:

Spoedoverleg over buurtveiligheid en waakzaamheid in Weg naar Zee

Vrouw (22) aangehouden na aanval met hete olie en pepperspray op vriend

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Weg naar Zee bundelt krachten voor veiligheid en leefbaarheid.
Suriname

Spoedoverleg over buurtveiligheid en waakzaamheid in Weg naar Zee

vrouw dame bellen telefoon
Suriname

Vrouw (22) aangehouden na aanval met hete olie en pepperspray op vriend

telefoon smartphone
Suriname

Vrouw aangehouden na verspreiding van privévideo ondernemer via WhatsApp en sociale media

RK ziekenhuis paramaribo
Gezondheid

Suriname werkt aan één digitaal patiëntendossier voor betere zorg in het hele land

paramaribo stadscentrum suriname 2
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse AOW kunnen onverwacht controle aan huis krijgen in Paramaribo

De Nederlandse Douane mag ingecheckte koffers van reizigers uit Suriname buiten hun aanwezigheid openen en zo nodig een slot forceren.
Lifestyle

Douane mag koffer van reiziger uit Suriname openen zonder dat eigenaar erbij is

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws