• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Jennifer Simons: Laat ons systeem niet kapotmaken met nepnieuws

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 mei 2025 08:30
in Suriname
ndp simons ingrid

NDP-partijvoorzitter Jennifer Simons heeft haar ernstige bezorgdheid over de toename van lastercampagnes en nepnieuws op sociale media.

Volgens haar wordt er doelbewust gebruikgemaakt van gemanipuleerde beelden, vervalste geluidsfragmenten en andere digitale technieken om politieke tegenstanders in diskrediet te brengen.

“Dat er tijdens deze verkiezingen alle mogelijke middelen worden ingezet om tegenstanders te schaden, is een feit,” aldus Simons.

“Dagelijks zie ik talloze nepberichten, gemanipuleerde foto’s en video’s voorbijkomen die enkel gericht zijn op smaad en karaktermoord. En dat zal waarschijnlijk niet stoppen.”

Simons verwijst specifiek naar een geluidsfragment nu op sociale media en dat haar stem zou moeten voorstellen.

Ze stelt onomwonden dat dit fragment nep is. “Iedereen die mij kent en ooit heeft gehoord, weet direct dat dit niet mijn stem is. Het is mogelijk gegenereerd met kunstmatige intelligentie.”

De NDP-voorzitter roept burgers op om kritisch te blijven in deze digitale tijd en zich niet te laten misleiden. “Als burger is het belangrijk dat u alert blijft en informatie controleert voordat u het gelooft of deelt,” stelt Simons.

Ze eindigt haar verklaring met een oproep tot eenheid: “Laten jij en ik – wij als Surinamers – ons richten op het grotere geheel: het terugbrengen van rust en stabiliteit in Suriname. Laat er geen ruimte zijn voor misleiding. Blijf gefocust, mek wi kenki a systeem.”

Mis dit niet:

“US$ 350 en meer voor huurwoning is voor veel Surinamers niet haalbaar”

JOS start uitbetaling aan deelnemers Vakantiewerkgelegenheidsproject

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Betaalbare huisvesting steeds grotere zorg voor Surinamers.
Suriname

“US$ 350 en meer voor huurwoning is voor veel Surinamers niet haalbaar”

Jongeren uit verschillende districten ontvangen vergoeding.
Suriname

JOS start uitbetaling aan deelnemers Vakantiewerkgelegenheidsproject

scheveningen strand den haag nederland
Lifestyle

Geen toekomst in Suriname? Deze beroepen bieden in Nederland volop kansen

Zwaar transport voldeed niet aan verkeers- en veiligheidseisen.
Suriname

Drie trekkers met opleggers uit verkeer gehaald na controle op Afobakaweg

Hof van Justitie krijgt vijftien nieuwe plaatsvervangende leden
Suriname

President benadrukt onafhankelijkheid, onpartijdigheid en vertrouwen bij beëdiging rechters

Suriname zucht onder stroomellende
Suriname

Surinamers woedend over load shedding: ‘Hoe lang moeten we deze stroomellende nog pikken?’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws