• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Je mobiele telefoon luistert je gesprekken af, maar nu kan je het snuffelen stoppen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 maart 2023 09:15 - Geüpdatet op 30 oktober 2025 03:46
in Technologie
mobiel telefoon

GFC NIEUWSREDACTIE- Gebruikers van iPhone en Android klagen al lang dat ze worden afgeluisterd, maar sociale mediaplatforms zoals Facebook en Instagram hebben altijd ontkend dat ze meeluisteren.

Nieuw onderzoek van NordVPN laat nu zien dat bedrijven een stiekeme vorm van gegevensmonitoring gebruiken die ultrasone cross-device tracking wordt genoemd.

Volgens NordVPN ziet deze cross-device trackingmethode dat apps ultrasone ‘audiobakens’ gebruiken die niet door het menselijk oor kunnen worden gehoord om ‘alle apparaten die u bezit te koppelen om uw gedrag en locatie te volgen’.

Deze hoge signalen kunnen worden verborgen in tv-advertenties of online video’s. Zodra de microfoon van uw apparaat ze oppikt, kunnen adverteerders identificeren wat u zojuist hebt bekeken of waarover u hebt gesproken.

Hoewel het onmogelijk is om de ultrasone bakens te stoppen met werken, kun je de kans verkleinen dat je smartphone ernaar luistert door simpelweg onnodige machtigingen te beperken die je de apps op je apparaat hebt verleend. Als je merkt dat apps toegang hebben tot je microfoon of dat je telefoon zich verdacht gedraagt – zoals apps die ‘meeluisteren’ volgens recente artikelen van GFC Nieuws – dan is het verstandig om je privacy grondiger te beschermen. Een slimme vervolgstap is het installeren van een VPN-app op je telefoon. Hiermee versleutel je je internetverkeer en verminder je de kans dat onverwachte ‘bakens’ of trackers je online gedrag kunnen volgen.

Om de machtigingen van apps te wijzigen, kunt u naar het menu ‘Instellingen’ van uw telefoon gaan en zoeken naar een optie ‘Privacy’. Hier zou je moeten kunnen zien welke apps toegang hebben tot je microfoon en deze waar nodig beperken.

Als alternatief kunt u een veilige browser zoals Brave, Tor of DuckDuckGo gebruiken of een VPN krijgen, die al uw online activiteiten versleutelt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

file tourtonnelaan
Suriname

Klachten over slecht mobiel bereik bij Tourtonnelaan blijven aanhouden

President Simons in gesprek met Dalil-delegatie uit VAE over digitalisering Surinaamse overheidsdienste
Suriname

President Simons ontvangt Emiraten-bedrijf Dalil voor digitalisering overheidsdiensten

GranMorgu-FPSO-Staatsolie-and-Total-team-1392x927
Suriname

Olie-inkomsten bieden kansen maar diversificatie blijft noodzakelijk

technology laptop mobiel
Suriname

Telesur ontkent nieuwe storingskosten maar e-mail van medewerker zorgt voor verwarring

gfc nieuws
Suriname

Klanten niet blij met nieuwe kosten Telesur voor oplossen internetstoringen

betalen telefoon apple pay
Lifestyle

Mobiel betalen in Suriname nog vooral toekomstmuziek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws