• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Japan doneert gekoelde vis- en vleeshal aan Landbouwmarkt Kwatta

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 oktober 2021 01:00
in Nieuws
vlees

GFC NIEUWSREDACTIE- De Zondagse Markt te Kwatta huisvest elke week meer dan 700 standhouders die vanuit Wanica, Paramaribo, Saramacca, Coronie, Nickerie, Commewijne en Para hun groenten, fruit, vis en vlees
aan de Surinaamse consument komen verkopen.

De president van Suriname, Chandrikapersad Santhoki, heeft woensdag samen met de eerste secretaris van de Japanse ambassade in Suriname, Nobuaki Hanawa, en de voorzitter van het bestuur van de Kisoensingh Landbouwmarkt,
V. Jarbandhan de opening verricht van de door Japan gedoneerde gekoelde vis- en vleeshal van de S. Kisoensingh Landbouwmarkt Kwatta.

In 2001 werd de stichting reeds ondersteund door Japan met een donatie van US$ 90.000,-. Hierdoor werd het mogelijk om de markt te upgraden en te professionaliseren door de bouw van nieuwe markthallen, een kantine, een toilettengroep en de marktlocatie een algehele facelift te geven.

Dat vrouwelijke geslachtsdelen soms naar rotte vis ruiken hoeft geen probleem te zijn

In 2020 werd er wederom een donatie bij Japan aangevraagd. Deze aanvraag leidde tot de renovatie en uitbreiding van de faciliteiten met name het opzetten van een gekoelde vis- en vleeshal volgens de internationale standaarden.

Onder de officiële projectnaam: Project for the Renovation of the Fish and Meat Hall of the Kwatta Agricultural Market werd de begroting van US$ 115.218,- goedgekeurd en is de gekoelde hal vandaag een feit.

Deze hal zal een platform zijn voor de aanbieders van vis- en vleesproducten die volgens kwalitatieve normen hun waar aan de Surinaamse consument kunnen aanbieden.

Sinds 3 oktober heeft de markt ook de groothandelsmarkt geïntroduceerd, elke zaterdag van 18:00 – 21:00 uur. Deze stap moet de ontwikkeling en groei van de landbouwers en hun productie stimuleren.

In het vooruitzicht staat het stellen en handhaven van gecertificeerde kwaliteitsstandaarden om de export mogelijk te maken met name naar de Caricom.

ShareTweetSend

Meer berichten

republic bank suriname paramaribo
Suriname

Klanten Republic Bank Paramaribo boos over lange wachtrijen en trage service

adhin
Suriname

Ashwin Adhin: Local content is de sleutel tot duurzame groei en sociale rechtvaardigheid

caricom
Suriname

Caribische vrouwen eisen: Geen Amerikaanse militaire inmenging in onze regio

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws