De onderminister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA), Raj Jadnanansing, heeft woensdag het nieuwe trainingsjaar 2025-2026 van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) officieel geopend.
In totaal zijn 220 cursisten gestart met opleidingen in onder meer Koeltechniek, Elektrohuisinstallatie, Gas, Water en Sanitatie (GaWaSa), Textiele Werkvormen, Auto Body Repair, Verpleegassistent, Bouw en Lichte Constructie Lassen.
Jadnanansing sprak de deelnemers toe en benadrukte dat zij met hun keuze voor een vakopleiding moed en doorzettingsvermogen tonen.
Veel van hen zijn voortijdig gestopt met regulier onderwijs, maar investeren nu opnieuw in hun toekomst.
Volgens de onderminister gaat het bij de SAO niet alleen om vaktechnische kennis, maar ook om persoonlijke ontwikkeling en basiswaarden als discipline, communicatie en stressbestendigheid.
Hij wees op de toenemende vraag naar vakmensen, zeker met het oog op de toekomstige gas- en olie-industrie.
SAO-directeur Joyce Lapar onderstreepte dat de opleidingen een tweede kans bieden aan jongeren die eerder uit het reguliere onderwijs zijn gestapt.
Naast vakvaardigheden legde zij het belang van zogenoemde life skills uit, zoals op tijd komen, regels naleven en veilig werken. Dankzij subsidie van het ministerie betalen de deelnemers slechts SRD 200 per cursus en SRD 750 voor de opleiding Verpleegassistent.
Namens de raad van bestuur en de vakbond riep Ronald Hooghart de cursisten op de kans optimaal te benutten.
Hij stelde dat vakopleidingen essentieel zijn voor de economische groei van Suriname en dat de overheid daarin blijvend moet investeren.
Dit bericht is afkomstig van gov.sr