• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Irritatie groeit nu EBS miljoenen verslindt zonder verantwoording

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 augustus 2025 06:00
in Suriname
ebs stroom

EBS- lantaarnpaal

De redactie van GFC Nieuws wordt de laatste maanden overspoeld met klachten over de Energiebedrijven Suriname (EBS).

Mensen zeggen dat de situatie bij het staatsbedrijf volledig uit de hand loopt.

Volgens hen stijgen de stroomtarieven maand na maand, terwijl de bedrijfsvoering weinig resultaat laat zien en de uitgaven in miljoenen Amerikaanse dollars blijven oplopen.

De EBS ontvangt ieder jaar forse subsidies van de overheid. Toch, zo wordt beweerd, levert dit nauwelijks besparingen of verbeteringen op.

Voor 2025 staat er opnieuw een zware last van circa SRD 1,6 miljard op de begroting. Het geld komt uiteindelijk van de samenleving, terwijl velen zich afvragen waar deze enorme bedragen eigenlijk aan worden besteed.

Klachten die bij de redactie binnenkwamen gaan vooral over het gebrek aan openheid. Er wordt gezegd dat projecten miljoenen kosten, maar dat niemand precies kan uitleggen welke resultaten hiermee worden geboekt.

Ook leeft breed de overtuiging dat de subsidies vooral dienen om verliezen af te dekken, in plaats van structurele verbeteringen door te voeren.

Volgens degenen die hun stem lieten horen bij GFC Nieuws is het onacceptabel dat een staatsbedrijf dat volledig draait op gemeenschapsgeld zo weinig verantwoordelijkheid neemt.

Zij beweren dat er dringend harde maatregelen nodig zijn: onafhankelijk onderzoek naar de financiën, streng toezicht op bestuur en management en een einde aan de cultuur van straffeloosheid.

De klachten hebben één duidelijke rode draad: stroom mag geen luxeproduct worden. Energie is een basisbehoefte en men wil dat de EBS eindelijk efficiënt, transparant en betrouwbaar gaat functioneren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

fruit markt
Suriname

Regentijd legt bloot waarom groenten in Suriname vaak onnodig duur zijn

brandweer bevordering
Suriname

Overlegorgaan Brandweer Suriname wordt opnieuw ingesteld

kustwacht
Suriname

Kustwacht Suriname zet drones in als nieuw strategisch wapen tegen maritieme criminaliteit

Luc Mercelina sint maarten en santokhi
Suriname

Surinaamse gemeenschap Sint-Maarten deelt in rouw om Santokhi

frankrijk en santokhi
Suriname

Parijs prijst rol Santokhi in grensakkoord en samenwerking

[Aggregator] Downloaded image for imported item #433904
Suriname

Landveld ontvangt kritisch rapport over functioneren ministerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws