• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ir. Dharm Mungra: ‘Registratie Commissie Geneesmiddelen moet snel handelen voor vrijgave gedoneerde medicijnen’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 maart 2024 01:03
in Suriname
MEDICIJN 1

Ir. Dharm Mungra heeft zijn bezorgdheid geuit over de vertraging in de vrijgave van gedoneerde medicijnen aan Suriname.

In juli vorig jaar doneerde de Indiase regering medicijnen ter waarde van U$ 600.000 aan het Surinaamse volk, maar deze medicijnen zijn nog steeds niet gedistribueerd vanwege het uitblijven van goedkeuring door de Registratie Commissie Geneesmiddelen van het Ministerie van Volksgezondheid.

Mungra benadrukte het belang van deze medicijnen, die een grote verlichting zouden kunnen brengen in de huidige situatie van schaarste en onbetaalbare prijzen.

Hij benadrukte dat alle benodigde documentatie voor de keuring van deze medicijnen sinds juli 2023 compleet is en reeds via diplomatieke kanalen aan de Surinaamse autoriteiten is aangeboden door de fabrikanten.

De vertraging in de keuring, die al 8 maanden duurt, wordt volgens Mungra veroorzaakt door mogelijke opzet van ten minste een vooraanstaande functionaris van de Registratie Commissie met een andere politieke oriëntatie.

Hij uitte zijn verbazing dat de minister van Volksgezondheid nog niet heeft ingegrepen en mogelijke saboteurs niet heeft ontslagen.

De medicijnen, waarvan een deel in november 2024 zal vervallen, hebben een waarde van bijna SRD 24.000.000 en zijn van cruciaal belang voor de gemeenschap.

Mungra roept daarom op tot snel handelen van de autoriteiten om deze medicijnen vrij te geven en de gemeenschap van Suriname de benodigde medische zorg te bieden. Hij vestigt zijn hoop op het staatshoofd om hier een oplossing in te brengen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw man relatie koppel liefde echtpaar computer laptop thuis
Lifestyle

Jaloezie over verleden relaties zorgt voor spanningen bij Surinaamse koppels

surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam
Nederland

Ruim 91 jaar vliegverbinding tussen Suriname en Nederland markeert enorme vooruitgang

Stroom elektriciteit lamp gloeilamp
Suriname

EBS onderzoekt oorzaak van schade aan 6kV-trafohuis

vliegtuig noodlanding
Suriname

Onderzoek ingesteld na noodlanding savannegebied Wit Santi

straat weg infrastructuur
Suriname

Zwartbonstraat in Wanica Centrum tijdelijk dicht voor zwaar verkeer

stethoscope
Gezondheid

Streekziekenhuis Atjoni redt leven van zwaargewonde politiebrigadier

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws